CZK/€ 24.240 +0,08%

CZK/$ 20.664 -0,05%

CZK/£ 27.648 -0,11%

CZK/CHF 25.975 +100,00%

05. 06. 2023

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.6.2023)

 



 

Nejdůležitější události minulého týdne:

USA: Americká ekonomika vytvořila v květnu 339.000 pracovních míst, což je mnohem více, než se čekalo. Celý článek ZDE.

USA: Americký Senát schválil zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, oznámily tiskové agentury. Celý článek ZDE.

USA: Americká Sněmovna reprezentantů schválila zákon, který pozastavuje platnost dluhového stropu. Celý článek ZDE.

Eurozóna: Míra inflace ve Francii v květnu podle předběžných údajů zpomalila na šest procent z dubnové hodnoty 6,9 procenta. Celý článek ZDE.

REKLAMA

Turecko: Turecká lira pokračuje v poklesu a ráno se dostala na další rekordní minimum vůči dolaru. Trh tím reaguje na volební vítězství dosavadního prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Celý článek ZDE.

Eurozóna: Meziroční míra inflace v eurozóně v květnu klesla na hodnotu 6,1 procenta z dubnových sedmi procent. Celý článek ZDE.

Akcie: Americká společnost Nvidia se stala prvním výrobcem čipů, jehož tržní hodnota překonala hranici jednoho bilionu dolarů (zhruba 22 bilionů Kč). Celý článek ZDE.

Ekonomický kalendář – Tento týden můžeme očekávat následující důležité reporty a makroekonomické ukazatele (udávané časy jsou středoevropského času – Praha/Bratislava – SELČ):

Pondělí 5.6.2023

REKLAMA

  • v 08:00 v Německu obchodní bilance
  • v 08:30 ve Švýcarsku index CPI
  • v 10:30 v eurozóně důvěra investorů Sentix
  • v 15:00 v eurozóně bude mít slovo prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagarde
  • v 16:00 v USA index PMI za služby – ISM

Úterý 6.6.2023

  • v 03:30 v Austrálii saldo běžného účtu
  • v 06:30 v Austrálii rozhodnutí o úrokové sazbě (Reserve Bank of Australia – RBA), kde se očekává ponechání na současné úrovni 3,85 %
  • v 08:00 v Německu podnikové objednávky
  • v 11:00 v eurozóně maloobchodní tržby
  • v 16:00 v Kanadě Ivey index PMI

Středa 7.6.2023

  • v 01:20 v Austrálii bude mít slovo guvernér australské centrální banky (Reserve Bank of Australia – RBA) Philip Lowe
  • v 03:30 v Austrálii hrubý domácí produkt (HDP)
  • v 08:00 v Německu průmyslová produkce
  • v 09:00 ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
  • v 16:00 v Kanadě rozhodnutí o úrokové sazbě (Bank of Canada – BoC), kde se očekává ponechání na současné úrovni 4,50 %

Čtvrtek 8.6.2023

  • v 01:50 v Japonsku hrubý domácí produkt (HDP)
  • v 01:50 v Japonsku saldo běžného účtu
  • v 03:30 v Austrálii obchodní bilance
  • v 11:00 v eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
  • ve 14:30 v USA počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti

Pátek 9.6.2023

  • v 01:50 v Japonsku peněžní zásoba M2
  • v 03:30 v Číně indexy CPI a PPI
  • v 10:00 v Itálii průmyslová produkce
  • ve 14:30 v Kanadě míra nezaměstnanosti
  • ve 14:30 v Kanadě míra využití kapacit


Týdenní shrnutí a plánované obchody pro EUR/USD

V minulém týdnu jsme se dočkali short obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, což aktivovalo sell (short) obchod, který se velmi rychle dostal do prvního cíle (Profit-Target 1 – PT1), nicméně následně přišla korekce a zbytek obchodu skončil na posunutém Stop-Lossu. Byla to škoda, protože později trh pokračoval v poklesu a přesně by se dostal i do mého druhého cíle (PT2).

Graf z minulého týdne, kdy jsem uveřejnil plánované obchody:


Výsledek mého obchodního nastavení:

REKLAMA

Níže na grafu najdete mé aktuální Price Action S/R úrovně pro H1 time-frame a také obchodní nastavení – vyznačené šipky, k jakým S/R zónám by trh mohl směřovat (po jejich prolomení daným směrem). Jsou to mé obchody, které plánuji obchodovat a vše uveřejňuji s předstihem v tomto mém komentáři. Jde o můj obchodní systém (Breakout strategie Ondřeje Hartmana), kde šipkami vždy dopředu upozorním na oblasti, které budu obchodovat čekajícími pokyny prolomením jedné S/R zóny (pokud dojde k aktivaci a prolomení) a pohyb k další nejbližší. Dlouhodobá úspěšnost strategie je 80 % a najdete zde mou historii za více než 14 let.

Mé plánované obchody na měnovém páru EUR/USD:

Přeji vám úspěšné obchodování!

Ondřej Hartman
Tým FXstreet.cz

Autor působí v trading společnosti https://www.fxstreet.cz

Loading