CZK/€ 24.240 +0,08%

CZK/$ 20.664 -0,05%

CZK/£ 27.648 -0,11%

CZK/CHF 25.975 +0,08%

26. 01. 2023

ČEZ: Legislativní rada nedoporučila pasáže novely, které by státu umožnily snáze protlačit rozdělení

 



 

Legislativní rada vlády nedoporučila pasáže novely, které by státu umožnily snadněji protlačit rozdělení společnosti ČEZ.

Legislativní rada vlády na čtvrtečním zasedání projednala návrh zákona, který by umožnil rozdělení akciových společností strategického zájmu 85% většinou přítomných akcionářů. Rada schválení dotčené pasáže novely nedoporučila, informoval ministr pro legislativu a předseda rady Michal Šalomoun.

Ačkoliv zákon přímo nemluví o společnosti ČEZ, popisu „akciové společnosti s většinovou majetkovou účastí státu, jejíž akcie byly přijaty k obchodování na evropském regulovaném trhu a která je subjektem kritické infrastruktury“ odpovídá pouze ČEZ.

O návrhu zákona jsme včetně komentáře analytika informovali dnes zde.

Záměr provést transformace začátkem ledna v rozhovoru zopakoval premiér Petr Fiala.

REKLAMA

Akcie ČEZ (BAACEZ) dnes uzavřely na pražské burze na 915 Kč se ziskem 4,5 %. Na RM-SYSTÉMu si připsaly 4,3 % na 914,5 Kč.
Zdroj : idnes.cz

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Loading