CZK/€ 24.250 -0,14%

CZK/$ 20.844 -0,14%

CZK/£ 27.746 -0,22%

CZK/CHF 25.919 +0,13%

02. 05. 2023

Vedení Swiss Life Select převzal Karel Šulc

 

Od 1. května 2023 převzal vedení Swiss Life Select Karel Šulc, dlouholetý vrcholný manažer skupiny Swiss Life v České republice. V roli generálního ředitele a předsedy představenstva je jeho klíčovým úkolem pokračovat v digitální transformaci služeb, dokončit rozsáhlé investiční projekty v oblasti informačních systémů a zvyšovat hodnotu značky Swiss Life Select na českém trhu.

Loading



 

Konzultanti Swiss Life Select dlouhodobě staví svůj úspěch na prvotřídní kvalitě poradenství, které se opírá o detailní analýzu finanční situace klienta, analýzu dostupných produktů na trhu a následné kontinuální klientský servis. Společnost, která patří mezi dlouhodobé lídry na českém trhu finančního poradenství, chce v budoucnosti více odkazovat na svou příslušnost k silné švýcarské skupině Swiss Life. Ta má 165letou tradici na evropském finančním trhu a aktuálně spravuje aktiva v hodnotě přesahující 240 mld. švýcarských franků.

„Chceme expandovat a chceme se opírat o zkušenosti Swiss Life. Díky finanční síle naší mateřské firmy již nyní masivně investujeme do rozvoje nových digitálních řešení. Odlišovat se chceme i přístupem ke klientům. Chceme být vnímáni v širším kontextu jako správce majetku klientů, který jim poskytuje komplexní služby,“ řekl Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select.

Jednou z priorit Karla Šulce je i prohlubování spolupráce mezi konzultanty Swiss Life Select a makléři z dceřiné realitní společnosti Swiss Life Select Reality. V minulosti patřila společnost k prvním, které nabídly klientům komfort realitních transakcí a souvisejících finančních operací pod jednou střechou.

„Z pohledu klienta je ideální, když jedna skupina zajišťuje nejen prodej či pronájem nemovitosti, ale také její úvěrové financování nebo naopak investování nabytých volných finančních prostředků. Věřím, že máme ve spolupráci makléřů a finančních konzultantů historický náskok. Díky rozvoji digitálních technologií chceme makléřům i konzultantům ve skupině Swiss Life Select pomoci v budoucnosti ještě lépe poskytovat služby jejich klientům,“ dodal Karel Šulc.

REKLAMA

Karel Šulc (58) pracuje ve společnosti Swiss Life Select Česká republika od roku 2008. Stál za vznikem unikátní divize Medical. Od března 2018 byl generálním ředitelem Swiss Life Select Česká republika s.r.o., po akvizici Fincentra švýcarskou skupinou Swiss Life se stal zástupcem generálního ředitele a místopředsedou představenstva Fincentrum & Swiss Life Select a.s. Karel Šulc vystudoval technickou kybernetiku na ČVUT v Praze.

V čele Swiss Life Select vystřídal Karel Šulc Petra Jarůňka, který nejvyšší vedení firmy opustil ze zdravotních důvodů a nyní působí jako poradce generálního ředitele.

Loading


Související články

Češi patří mezi nejspořivější národy Evropy. S investováním ale stále váhají

Podle nejnovějších statistik Eurostatu se Česká republika zařadila na druhé místo mezi nejspořivějšími zeměmi v Evropě, hned za Německem. Přesto se silná spořící schopnost zatím nepromítá do investování na finanční trhy. Průzkum ČSÚ odhalil, že do akcií a investičních fondů investuje pouhých 13,5 % českých domácností.

Text: Redakce

Foto: Shutterstck

10. 12. 2025

Investiční výhled pro rok 2026: Evropa může těžit z „kontrolovaného chaosu“

Rok 2026 bude podle investiční společnosti Amundi rokem proměny. Globální ekonomika se přizpůsobuje novému prostředí „kontrolovaného chaosu“, kde se technologická revoluce potkává s geopolitickým napětím, fiskálními problémy a trvale vyšší inflací. Tyto faktory výrazně ovlivní, jak se bude dál vyvíjet hospodářský i investiční cyklus. Vyplývá to z analýzy […]

Text: Redakce

09. 12. 2025