CZK/€ 24.300 +0,25%

CZK/$ 20.670 +0,03%

CZK/£ 27.678 +0,11%

CZK/CHF 25.974 0,00%

04. 12. 2009

Zaměstnanci Daimleru nechtějí přijít o nový mercedes

 


 

Sindelfingen – Nechceme omezení výroby, vzkázali svým dnešním protestem zaměstnanci největší továrny koncernu Daimler v německém Sindelfingenu. Asi patnáct tisíc z nich dnes vyšlo do ulic města, aby dali najevo svou nevoli s plánovaným přesunem části výroby mimo svůj největší závod. Informovala o tom ČTK.
Vedení společnosti totiž do pěti let plánuje přesun výroby nové generace Mercedesu třídy C do jiných závodů. Zatímco vedení podniku tvrdí, že to ovlivní pouze 1800 zaměstnanců, závodní rada se bojí, že zaniknou tři tisíce pracovních míst.
Po zastavení výroby nové generace mercedesů třídy C se nadpoloviční většina produkce přesune do továrny v Brémách, pětina do americké Alabamy a desetina do Jihoafrické republiky a Číny.

Loading