Platformu na snižování uhlíkové stopy podporují velké banky

Jak se vedlo německému autoprůmyslu?

Zdroj: Pixabay.com Automobilky se v posledních měsících musejí potýkat s řadou problémů a narušením svých obvyklých dodavatelských řetězců. Potíže se nevyhnuly ani věhlasným značkám. Ačkoli se ne všechno podařilo vyřešit, prodeje neznamenají přílišný propad. Některým značkám se dokonce i přes pandemickou krizi dařilo.

Fond-show: NN Global Sustainable Equity

Foto? Shutterstock Jeden z nejúspěšnějších fondů roku 2021. Klade důraz na udržitelný rozvoj. Je dostupný v korunách s měnovým zajištěním.

Komentář: Kulhavý středoevropský tygr

Foto: Shutterstock Jindy by zpráva o růstu hrubého domácího produktu o 3,3 procenta byla zprávou dobrou, možná i výbornou. Je to pěkné číslo. Ani málo, ani moc, tak akorát. Jen by to nesmělo být za třetí čtvrtletí roku 2021.Protože za třetí čtvrtletí roku 2021 je to číslo doslova mizerné.

Zkontrolujte si staré smlouvy! Můžete výrazně ušetřit

Foto: Shutterstock Peníze patří u novoročních předsevzetí mezi nejčastěji skloňované slovo. Téměř polovina Čechů chce více ušetřit nebo vydělat. Doporučením, jak toho dosáhnout, a to nejenom pro ty s novoročním předsevzetím, je konzultace s ověřeným finančním poradcem, ale také prohlídka domácího šuplíku, kde leží i několik let staré smlouvy s pojišťovnami, dodavateli energií i mobilními operátory. Ty […]

Rozhovor: Jak na odškodnění újmy na zdraví z povinného ručení viníka autonehody

Foto: Shutterstock Zákon umožňuje obětem autonehody požadovat odškodnění újmy na zdraví přímo z povinného ručení viníka.  Jak při uplatnění odškodnění u pojišťovny postupovat postupovat a kde se v praxi vyskytují nejčastější problémy jsme si povídali s advokátem Zbyňkem Drobišem, právníkem projektu www.odskodneninehody.cz.

Důchody 2022: rozhoduje každý rok pojištění a každá tisícikoruna

Foto: Shutterstock Výpočet starobního důchodu ovlivňují rozhodné příjmy a získaná doba pojištění. Jak moc se může lišit důchod kvůli vyšší průměrné mzdě o tisícikorunu nebo kvůli získání roku pojištění navíc?

Občané nakoupili rekordní objem Dluhopisů Republiky, ministerstvo další emisi stoplo

Foto: Shutterstock V rámci 13. upisovacího období probíhajícího od 20. září 2021 do 23. prosince 2021 občané nakoupili Dluhopisy Republiky v celkové hodnotě přes 41 miliard Kč. Jedná se o naprosto rekordní výsledek úpisu od spuštění prodeje státních dluhopisů občanům. Ministerstvo financí vydání další plánované emise těchto dluhopisů prozatím zastavilo.

Práce odkudkoliv jako trend blízké budoucnosti. Na co se máme připravit?

Zásadní změny v oblasti využívání práce z domova, které v loňském roce odstartovala epidemie koronaviru, mají trvalý přesah do běžného fungování na pracovištích. Jakou bude mít home office budoucnost?

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za rok 2021 zhodnotil své investice o více než 7 %

Foto: Shutterstock Poslední čtvrtletí roku 2021 se na finančních trzích nesl v duchu prudších změn. Přesto fondy vyrostly podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Fincentrum & Swiss Life Select, o 1,5 %. V konečné bilanci tak fondy dosáhly podle tohoto indexu celoročního čistého kladného zisku přesahujícího 7 %.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře