Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo-fctr-real-hypoindex

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fecif


Fincentrum a PwC ČR představily analýzu Investice roku 2011: nejlepším fondem se stal Pioneer Funds - Global Aggregate Bond

07.02.2012 14:31 | Kategorie: Investice roku | 1 komentář
Tagy: Investice roku Fincentrum

Výsledky analýzy investičního trhu v České republice s názvem Investice roku 2011 představily dnes v kongresovém centru ČNB společnosti Fincentrum Media, PwC Česká republika a odborný portál Investujeme.cz. Cílem druhého ročníku analýzy je přispět ke vzdělávání českých spotřebitelů, kteří při správě svých osobních financí dlouhodobě chybují, a zvýšit u nich zájem o sebevzdělávání v oblasti osobních financí. (Tisková zpráva Fincentrum)

„Z každodenní praxe poradců Fincentra vyplývá, že se čeští spotřebitelé dlouhodobě dopouštějí při investování svých úspor zbytečných chyb a omylů. Jednoduché a srozumitelné hodnocení podílových fondů může být jednou z cest, jak zvyšovat míru finanční gramotnosti českých domácností a jak mimo jiné přispívat například k tomu, že budou mít obyvatelé ČR při odchodu do penze alespoň nějaké úspory,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva skupiny Fincentrum.

Ačkoli finanční a ekonomické krize nepřispívají zájmu o drobné investice u široké veřejnosti, je s ohledem na omezování státní podpory oblíbeného stavebního spoření i probíhající penzijní reformu pravděpodobný růst zájmu o investice do podílových fondů. Podpora diskuse o drobném investování a zdomácnění takových pojmů, jako je vztah výnosu a rizika či investiční horizont, je nezbytným předpokladem toho, aby se drobní investoři vyhnuli případným omylům a zklamáním.

„Loňský rok byl pro investory velkou výzvou a výrazně oddělil úspěšné od neúspěšných. Vybrat správnou investici nebude ani letos snadné. Zvažte proto svůj rizikový profil a podle něho sestavte investiční portfolio, které bude v odpovídajícím poměru obsahovat stabilní i rizikovější investice, ty které budete držet dlouho i ty, které vám umožní dosáhnout krátkodobých zisků. Když jsme se v našem tradičním průzkumu generálních ředitelů ptali, které ekonomiky považují za perspektivní, v odpovědích přibližně 1200 šéfů globálních firem se objevilo 60 různých zemí,“ říká Petr Kříž, vedoucí partner sektoru finančních služeb PwC Česká republika.

Výsledky analýzy Investice roku 2011

Hodnocení fondů v rámci analýzy Investice roku je založené na objektivních a proklientských kritériích. Výsledky vychází z celkového ročního výnosu fondu po odečtení poplatků. Z takto vypočteného výnosu je odečtena hodnota sazba 12-měsíční PRIBID platná ke konci roku 2010. Výsledkem je „nadvýnos“, který říká, jakou přidanou hodnotu přinesl fond v porovnání s bezrizikovou investicí na finančním trhu.

Pro drobné investory je velmi důležitá možnost srovnat bez problémů fondy v jednotlivých kategoriích. Aby bylo možné srovnat například akciové a dluhopisové fondy, vydělili hodnotitelé před stanovením konečného pořadí nadvýnos průměrnou volatilitou konkrétního fondu. Výsledkem je míra čistého nadvýnosu v přepočtu na jednotku celkového rizika – takzvané Sharpe ratio.

Nejlépe ve stanoveném hodnocení obstál fond Pioneer Funds – Global Aggregate Bond. Fond usiluje o zhodnocení kapitálu ve střednědobém až dlouhodobém horizontu investováním především do diverzifikovaného portfolia dluhových a s dluhem souvisejících nástrojů. Udržuje aktivní a flexibilní alokaci do různých segmentů trhu s pevnými příjmy a investuje do širokého spektra emitentů.

Kategorie

Vítězný fond

Hrubý výnos

Nadvýnos

Nadvýnos / riziko

Fond peněžního trhu 2011

AXA CZK Konto, otevřený podílový fond AXA investiční společnost, a.s.

0,75 %

záporný

n.a.

Konzervativní dluhopisový fond 2011

KB Dluhopisový, otevřený podílový fond Investiční kapitálové společnosti KB, a.s.

3,58 %

1,15 %

0,43

Progresivní dluhopisový fond 2011

Pioneer Funds – Global Aggregate Bond

12,78 %

8,89 %

0,80

Akciový fond 2011

BNPP L1 Equity World Consumer Goods

12,84 %

7,09 %

0,55

Smíšený fond 2011

ČS nemovitostní fond, otevřený podílový fond REICO investiční společnosti České spořitelny, a.s.

3,62 %

0,68 %

0,29

Investice roku 2011

(hlavní cena)

Pioneer Funds – Global Aggregate Bond

12,78 %

8,89 %

0,80

Metodiku pro hodnocení a porovnání jednotlivých fondů zpracoval analytický tým společnosti Fincentrum. Právě poměr čistého výnosu a rizika investice do fondu je vhodný pro srovnání jednotlivých fondů, které se drobným investorům nabízí.

Fincentrum a PwC ČR představily analýzu Investice roku 2011: nejlepším fondem se stal Pioneer Funds - Global Aggregate Bond >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Fincentrum

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

Konecne Martin Janata | 28.02.2012 14:16

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Komerční sdelení

banner-invr2016-investujeme-2

Články z Investice roku

Jana Zámečníková | 07.02.2017 18:00 Fincentrum & Forbes Investicí roku 2016 se stal Fidelity Asian High Yield Fund

Vítězem sedmého ročníku analýzy českého investičního trhu s názvem Fincentrum & Forbes Investice roku 2016 se stal progresivní dluhopisový fond Fidelity Funds – Asian High Yield Fund. Výsledkům fondu pomohly v loňském roce menší obavy o ekonomický vývoj Číny, stabilizace cen komodit i vývoj kurzu koruny k dolaru. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 02.02.2016 18:00 Fincentrum & Forbes Investicí roku 2015 se stal NN (L) Health Care

Šestý ročník analýzy českého investičního trhu s názvem Fincentrum & Forbes Investice roku 2015 přinesl vítězství akciovému fondu NN (L) Health Care. Fond zvítězil zejména díky svému zaměření na zdravotnictví a biotechnologie, které se řadily v posledních třech letech k nejvýnosnějším. Celá zpráva »

Komentářů: 6 / 6 Poslední komentář: 31.08.2016 17:00

Daniel Kuchta | 15.02.2013 00:00 Investice roku jako návod na zajištění penze

Penzijní reforma se rozběhla, ale zájem lidí o nové fondy je horší, než se očekávalo (a ani očekávání nebyla nijak vysoká). Důvodů nezájmu může být hodně, jedním z nich může být také fakt, že když už se někdo odhodlá řešit svou penzi jinak, než spoléháním se na stát, má poměrně mnoho alternativ, které mohou být výhodnější. A vodítkem pro výběr může být například ocenění Fincentrum Investice roku. Celá zpráva »

Komentářů: 12 / 12 Poslední komentář: 05.03.2013 23:43

Daniel Kuchta | 07.02.2013 00:00 Deset mýtů, které vám při investování nepomohou

Je investování pouze pro bohaté? Vyplatí se investovat do nástrojů, které v minulosti hodně vydělaly? Jsou dluhopisy bezrizikovou investicí s rozumným výnosem? Je dobré načasování základem pro výnosnou investici? Na všechny otázky by mohla být odpověď ne. Všechno jsou to totiž mýty, které ovlivňují myšlení investorů, ale na výnosy nemají vliv prakticky žádný. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 12.02.2013 11:06

Redakce | 06.02.2013 16:00 Výsledky třetího ročníku analýzy Investice roku 2012 představeny: nejlepším fondem se stal Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST

Společnosti Fincentrum, PwC Česká republika a odborný portál Investujeme.cz dnes představily výsledky analýzy investičního trhu v České republice s názvem Investice roku 2012. Cílem analýzy, kterou zveřejňují partneři již třetím rokem, je přispět ke vzdělávání českých spotřebitelů, kteří při správě svých osobních financí dlouhodobě chybují, a zvýšit u nich zájem o sebevzdělávání v oblasti osobních financí. V rámci analýzy jsou zveřejněny nejlepší podílové fondy nabízené na českém trhu pro běžné spotřebitele za rok 2012. Celá zpráva »

Komentářů: 49 / 49 Poslední komentář: 25.02.2013 14:57Další články »

Krátké zprávy z Investice roku

25.01.2017 11:59 Fincentrum&Forbes Investíciou roka sa stal EURO Cash dlhopisový, o.p.f.

Píšeme na Investujeme.sk: Vo výnosoch vlani excelovali najmä brazílske a ruské akciové fondy. Najvýkonnejší z hodnotených fondov klientom zarobil viac ako 72 percent. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.01.2016 12:05 Fincentrum & Forbes investíciou roka 2015 sa stal Generali Fond korporátních dluhopisů

Píšeme na Investujeme.sk: Z pohľadu výnosov vlani excelovali najmä európske a japonské akciové fondy. Najvýkonnejší z hodnotených fondov klientom vlani zarobil 34 percent. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

28.01.2015 12:00 Víťazom je Investície roka 2014 je Zaistený – IAD depozitné konto

Píšeme na Investujeme.sk: Spoločnosť Fincentrum už piaty rok spracováva analýzu slovenského investičného trhu podielových fondov v siedmich kategóriách. Vo výnosoch excelovali najmä akciové fondy. Najvýkonnejší fond klientom vlani zarobil až 80 percent. Víťazom Fincentrum & Forbes Investícia roka 2014 sa rovnako ako minulý rok stal Zaistený – IAD depozitné konto, o.p.f. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.01.2014 14:11 Fincentrum a Forbes oceňovali najlepšie podielové fondy

Píšeme na Investujeme.sk: Spoločnosť Fincentrum už štvrtý rok spracováva analýzu slovenského investičného trhu podielových fondov v siedmych kategóriách. Ak zohľadníme primeranosť rizika najzaujímavejšími investičnými inštrumentmi boli v minulom roku prevažne akcie. Napriek tomu Fincentrum & Forbes Investíciou roka 2013 sa stal „Zaistený – IAD depozitné konto, o.p.f.“, ktorý si svojou výrazne nízkou volatilitov zabezpečil prvenstvo so slušným náskokom v pomere nadvýnosu a volatility. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.01.2013 14:43 Investícia roka: Ako sa darilo oceneným fondom v roku 2012

Píšeme na Investujeme.sk: V roku 2011 patrili podľa výsledkov analýzy Fincentrum Investícia roka k najlepším fondom dostupným slovenským klientom. Pri investíciách však platí, že minulé výnosy nie sú zárukou budúcich. Ako sa teda darilo oceneným fondom s ročným odstupom – v roku 2012? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Anketa

Jaký očekáváte rok 2017?

Lepší než 2016. (139)
 
Stejný jako 2016. (15)
 
Horší než 2016. (1256)
 Celkem hlasovalo 1410 čtenářů

banner-300-300

Nejčtenější články z Investice roku za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 07.02.2017 18:00 Fincentrum & Forbes Investicí roku 2016 se stal Fidelity Asian High Yield Fund

Vítězem sedmého ročníku analýzy českého investičního trhu s názvem Fincentrum & Forbes Investice roku 2016 se stal progresivní dluhopisový fond Fidelity Funds – Asian High Yield Fund. Výsledkům fondu pomohly v loňském roce menší obavy o ekonomický vývoj Číny, stabilizace cen komodit i vývoj kurzu koruny k dolaru. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další články »