Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo-fctr-real-hypoindex

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fecif


Jan Kokta míří do SABservis. Z podnětu pojišťoven

Jan Kokta míří do SABservis. Z podnětu pojišťoven

Druhý ze zemských ředitelů propuštěných z OVB Allfinanz nalezl nové útočiště. Po Lukáši Lichtenberkovi, který přechází do OK Klient, nalezl nové působiště i Jak Kokta se svou strukturou. Z podnětu pojišťoven bude působit v SABservis.

OVB Allfinanz v září letošního roku propustila tři zemské ředitele – Martina Zoubka, Lukáše Lichtenberka a Jana Koktu. Důvodem podle OVB byl dlouhodobý proces rozvoje vnitřního kontrolního systému… do kterého se senior zemský ředitel Martin Zoubek a jím vychovaní zemští ředitelé Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta nevešli. K propuštění došlo krátce po zveřejnění dokumentu Jana Charváta „Rada nad zlato“ ukazující některé praktiky ze zemského ředitelství Martina Zoubka. Načasování výpovědi a publikace dokumentu je prý ale čistě náhodné.

Výpověď z OVB obdrželi pouze zemští ředitelé. Jejich struktury měly ve společnosti zůstat. Přesto se velmi rychle začaly množit dohady, kam jednotliví zemští ředitelé i se svými lidmi přejdou. A spekulace postupně nahrazují informace. Jako první nalezl umístění Lukáš Lichtenberk, který míří i s převážnou částí své struktury do OK Klient. A nyní je již známa destinace Jana Kokty, kterého přijme SABservis.

„Jsme B2B společnost, která nemůže zveřejňovat jména svých partnerů. Poškodili bychom tak své i jejich obchodní zájmy. Kvalitu produkce standardně chráníme dlouhodobě přísným nastavením kontrolních mechanismů a úzkou spoluprací s producenty,“ uvedl k našemu dotazu na příchod Jana Kokty a jeho struktury Mojmír Urbánek, zakladatel a jednatel společnosti SABservis.

Zajímavostí přechodu Jana Kokty do SABservis je, že k němu nedošlo z podnětu SABservis či Mojmíra Urbánka. Podle našich informací z dobře obeznámených zdrojů iniciátorem přechodu jsou některé pojišťovny. Mohlo by se jednat o skupinu Generali a České pojišťovny, jejichž produkty zemské ředitelství Jana Kokty převážně sjednávalo. Obrat zemského ředitelství Jana Kokty přitom rozhodně nepatřil k zanedbatelným, a tak snaha o zachování produkce ze strany pojišťoven může být pochopitelná.

Do SABservis ovšem nepřejde zdaleka celé zemské ředitelství. Část struktury si rozebrali jiní zemští ředitelé OVB a část, která se dopouštěla největších podvodů jak na klienty, tak na pojišťovny, neprojde sítem. Pojišťovny, v jejichž zájmu je zachování produkce, spolupracují na prověřování poradců, kteří by na nové působiště měli přejít.

Nezodpovězená otázka zůstává nad samotným Janem Koktou. Jeho osoba je stejně jako další dva propuštění zemští ředitelé negativně medializována (obdobně jako Lukáš Štork, dříve Mikula, ještě dříve Štork), a tak není jisté, zda do SABservis nastoupí také, nebo bude stát v pozadí jako šedá eminence.

Je také pravděpodobné, že za podnětem pojišťoven stojí sám Jan Kokta. Zatímco on výpověď z OVB Allfinanz dostal, jeho struktura nikoli. Pokud by nenašel pro sebe a své lidi (či jejich zajímavou část) nové působiště, ztratil by celou strukturu, zatímco pojišťovny by o produkci přijít nemusely – Koktovi lidé by dál mohli působit v OVB. Je ale otázka, kolik z nich bylo rozladěno přístupem vedení OVB natolik, že zvažovali buď změnu (a logický je odchod za svým zemským ředitelem), nebo ukončení působení ve finančním zprostředkování.

Posledním z neumístěných propuštěných zemských ředitelů OVB tak zůstává Martin Zoubek. Najde se někdo, kdo bude ochoten podstoupit i takto velké reputační riziko a nejznámějšího zemského ředitele OVB přijme?

Anketa

Může být finanční poradenství v MLM společnostech kvalitní?

Ano. (257)
 
Ne. (1385)
 Celkem hlasovalo 1642 čtenářů

Jan Kokta míří do SABservis. Z podnětu pojišťoven >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

OVB Allfinanz

Poslední přidané komentáře (celkem 56 komentářů)

Re: Re: SABservis na webu Vanička (fakt úplně ta první v řadě) | 22.12.2016 15:25
Re: Re: Re: SABservis na webu Vanička (fakt úplně ta první v řadě) | 22.12.2016 15:10
Re: Re: SABservis na webu insider | 22.12.2016 08:31
Re: SABservis na webu Jiří Krytinář | 22.12.2016 01:14
SABservis na webu Vanička(ta úplně první v řadě) | 21.12.2016 17:10

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Komerční sdelení

banner-invr2016-investujeme-1

Články z Finanční poradenství

Jana Zámečníková | 20.01.2017 00:00 Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 20.01.2017 20:58

Daniel Guéguen | 18.01.2017 00:00 Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

„Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 09.01.2017 00:00 Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde. Celá zpráva »

Komentářů: 40 / 40 Poslední komentář: 12.01.2017 22:20

Petr Zámečník | 19.12.2016 00:00 Jan Kokta míří do SABservis. Z podnětu pojišťoven

Druhý ze zemských ředitelů propuštěných z OVB Allfinanz nalezl nové útočiště. Po Lukáši Lichtenberkovi, který přechází do OK Klient, nalezl nové působiště i Jak Kokta se svou strukturou. Z podnětu pojišťoven bude působit v SABservis. Celá zpráva »

Komentářů: 56 / 56 Poslední komentář: 22.12.2016 15:25

Petr Zámečník | 16.12.2016 00:00 Peníze jsou pro Čechy důležité. Dokáží se o ně postarat?

Češi jsou proslulí nízkou finanční gramotností. Tolik alespoň tvrdí oficiální čísla MF ČR a OECD. Všechno ale nemusí být tak černé, jak se na první pohled zdá. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další články »

Krátké zprávy z Finanční poradenství

16.01.2017 17:20 ECB pod rostoucím politickým tlakem

V tomto týdnu nás čeká první letošní zasedání ECB. Pouhých šest měsíců po prodloužení politiky QE (do konce roku 2017) nelze čekat v nastavení měnové politiky žádnou revoluci. Mario Draghi ale i tak bude pod tlakem nepříjemných dotazů – měnová politika ECB a euro totiž začíná být vedle migrace jedním z velkých témat nabitého evropského volebního roku. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

16.01.2017 16:05 Opustí Británie jednotný evropský trh?

Britská média spekulují o možnosti, že by Británie opustila jednotný evropský trh a celní unii. Je možné, že by se tak stalo, pokud by Brusel omezil přístup Spojeného království k unijnímu trhu. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

16.01.2017 15:05 Sílící koruna zdražuje kurzové zajištění

Firmy vyvážející za hranice projevují stále větší zájem pojistit hodnotu budoucích obchodů. Zajištění proti prudkým výkyvům kurzu však značně zdražilo. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

16.01.2017 13:15 Účastníci druhého pilíře neprojevili zájem o 186 milionů korun

84 tisíc účastníků druhého důchodového pilíře mělo do konce září 2016 říci, kam chtějí svůj naspořený kapitál převést. Výsledek byl překvapivý. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.12.2016 11:57 Kam smeruje investičné životné poistenie

Píšeme na Investujeme.sk: Poistný trh na Slovensku aj v celej Európe prechádza zásadnými zmenami. Tie sa dotýkajú dlhoročných šlágrov, medzi ktoré donedávna patrilo aj investičné životné poistenie. Kedysi nutná výbava zodpovedných klientov a prvá voľba finančných sprostredkovateľov. Dnes produkt stojaci pred zánikom.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Anketa

Jaký očekáváte rok 2017?

Lepší než 2016. (77)
 
Stejný jako 2016. (7)
 
Horší než 2016. (607)
 Celkem hlasovalo 691 čtenářů

Nejčtenější články z Finanční poradenství za posledních 14 dní

Petr Zámečník | 09.01.2017 00:00 Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde. Celá zpráva »

Komentářů: 40 / 40 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Další články »