Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo-fctr-real-hypoindex

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fecif


Jan Kokta míří do SABservis. Z podnětu pojišťoven

Jan Kokta míří do SABservis. Z podnětu pojišťoven

Druhý ze zemských ředitelů propuštěných z OVB Allfinanz nalezl nové útočiště. Po Lukáši Lichtenberkovi, který přechází do OK Klient, nalezl nové působiště i Jak Kokta se svou strukturou. Z podnětu pojišťoven bude působit v SABservis.

OVB Allfinanz v září letošního roku propustila tři zemské ředitele – Martina Zoubka, Lukáše Lichtenberka a Jana Koktu. Důvodem podle OVB byl dlouhodobý proces rozvoje vnitřního kontrolního systému… do kterého se senior zemský ředitel Martin Zoubek a jím vychovaní zemští ředitelé Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta nevešli. K propuštění došlo krátce po zveřejnění dokumentu Jana Charváta „Rada nad zlato“ ukazující některé praktiky ze zemského ředitelství Martina Zoubka. Načasování výpovědi a publikace dokumentu je prý ale čistě náhodné.

Výpověď z OVB obdrželi pouze zemští ředitelé. Jejich struktury měly ve společnosti zůstat. Přesto se velmi rychle začaly množit dohady, kam jednotliví zemští ředitelé i se svými lidmi přejdou. A spekulace postupně nahrazují informace. Jako první nalezl umístění Lukáš Lichtenberk, který míří i s převážnou částí své struktury do OK Klient. A nyní je již známa destinace Jana Kokty, kterého přijme SABservis.

„Jsme B2B společnost, která nemůže zveřejňovat jména svých partnerů. Poškodili bychom tak své i jejich obchodní zájmy. Kvalitu produkce standardně chráníme dlouhodobě přísným nastavením kontrolních mechanismů a úzkou spoluprací s producenty,“ uvedl k našemu dotazu na příchod Jana Kokty a jeho struktury Mojmír Urbánek, zakladatel a jednatel společnosti SABservis.

Zajímavostí přechodu Jana Kokty do SABservis je, že k němu nedošlo z podnětu SABservis či Mojmíra Urbánka. Podle našich informací z dobře obeznámených zdrojů iniciátorem přechodu jsou některé pojišťovny. Mohlo by se jednat o skupinu Generali a České pojišťovny, jejichž produkty zemské ředitelství Jana Kokty převážně sjednávalo. Obrat zemského ředitelství Jana Kokty přitom rozhodně nepatřil k zanedbatelným, a tak snaha o zachování produkce ze strany pojišťoven může být pochopitelná.

Do SABservis ovšem nepřejde zdaleka celé zemské ředitelství. Část struktury si rozebrali jiní zemští ředitelé OVB a část, která se dopouštěla největších podvodů jak na klienty, tak na pojišťovny, neprojde sítem. Pojišťovny, v jejichž zájmu je zachování produkce, spolupracují na prověřování poradců, kteří by na nové působiště měli přejít.

Nezodpovězená otázka zůstává nad samotným Janem Koktou. Jeho osoba je stejně jako další dva propuštění zemští ředitelé negativně medializována (obdobně jako Lukáš Štork, dříve Mikula, ještě dříve Štork), a tak není jisté, zda do SABservis nastoupí také, nebo bude stát v pozadí jako šedá eminence.

Je také pravděpodobné, že za podnětem pojišťoven stojí sám Jan Kokta. Zatímco on výpověď z OVB Allfinanz dostal, jeho struktura nikoli. Pokud by nenašel pro sebe a své lidi (či jejich zajímavou část) nové působiště, ztratil by celou strukturu, zatímco pojišťovny by o produkci přijít nemusely – Koktovi lidé by dál mohli působit v OVB. Je ale otázka, kolik z nich bylo rozladěno přístupem vedení OVB natolik, že zvažovali buď změnu (a logický je odchod za svým zemským ředitelem), nebo ukončení působení ve finančním zprostředkování.

Posledním z neumístěných propuštěných zemských ředitelů OVB tak zůstává Martin Zoubek. Najde se někdo, kdo bude ochoten podstoupit i takto velké reputační riziko a nejznámějšího zemského ředitele OVB přijme?

Anketa

Může být finanční poradenství v MLM společnostech kvalitní?

Ano. (269)
 
Ne. (1850)
 Celkem hlasovalo 2119 čtenářů

Jan Kokta míří do SABservis. Z podnětu pojišťoven >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

OVB Allfinanz

Poslední přidané komentáře (celkem 56 komentářů)

Re: Re: SABservis na webu Vanička (fakt úplně ta první v řadě) | 22.12.2016 15:25
Re: Re: Re: SABservis na webu Vanička (fakt úplně ta první v řadě) | 22.12.2016 15:10
Re: Re: SABservis na webu insider | 22.12.2016 08:31
Re: SABservis na webu Jiří Krytinář | 22.12.2016 01:14
SABservis na webu Vanička(ta úplně první v řadě) | 21.12.2016 17:10

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Komerční sdelení

banner-invr2016-investujeme-2

Články z Finanční poradenství

Aneta Peštová | 24.02.2017 00:00 Daňové přiznání 2016: Jak zaplatit méně s odčitatelnými položkami

Využitím odčitatelných položek lze snížit daňový základ, slevami na dani zase výslednou daňovou povinnost. Pro zdaňovací období 2016 v úpravě odčitatelných položek nedošlo k žádné výrazné změně. Přesto zákon upravuje podmínky, za kterých lze možnost snížení daňového základu využít. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Paul Stanfield | 21.02.2017 00:00 Řešením pro rok 2017 a další nejsou provize, ale transparentnost

Řada komentátorů z odvětví finančního poradenství neustále tvrdí, že provize mají celosvětově odzvoněno – je tomu ale opravdu tak? Všichni víme o přechodu na poplatky ve Velké Británii i několika málo dalších částech světa, nicméně některé další jurisdikce se podle vlastních vyjádření rovněž vydaly touto cestou, přičemž následně narazily na odpor vlastních regulátorů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 20.02.2017 00:00 Nechtěné důsledky regulace

Mantrou pro tvorbu regulace je ochrana klienta. Důsledky jsou ale mnohdy zcela jiné. Navíc ministerstvo financí spolu nemluví – a tak na jedné straně brání prodeji životního pojištění, na druhé zvyšuje jeho podporu. Takové jsou závěry konference „Rozvoj a inovace finančních produktů 2017“. Celá zpráva »

Komentářů: 15 / 15 Poslední komentář: 22.02.2017 09:14

Petr Zámečník | 13.02.2017 00:00 Diskuse tří broker poolů

Broker pooly zajišťují zázemí zpravidla menším finančně poradenským společnostem a samostatným finančním poradcům. Každý ale nabízí jiné služby. A každý cílí na jiné poradce. U kulatého stolu se sešli zástupci tří broker poolů k diskusi o jejich obchodních modelech. Celá zpráva »

Komentářů: 21 / 21 Poslední komentář: 18.02.2017 11:34

Jana Zámečníková | 09.02.2017 00:00 Specialisté na investice: Konzervativní investor v pasti

V úterý 7. února se v prostorách České národní banky (ČNB) vyhlašovaly výsledky Fincentrum & Forbes Investice roku 2016. Zároveň se setkali specialisté na investice, kteří diskutovali o konci kurzového závazku, možnostech konzervativních investic či vývoji amerického dolaru. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.02.2017 05:31Další články »

Krátké zprávy z Finanční poradenství

21.02.2017 13:24 Tomáš Prouza by měl usednout v čele ministerstva průmyslu

Státní tajemník pro evropské záležitosti a zakladatel finančně poradenské společnosti Partners Tomáš Prouza by měl nastoupit na místo odcházejícího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. V čele ministerstva nepotřebuje bezpečnostní prověrku. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.02.2017 13:16 Členové USF a AFIZ sjednali finanční produkty za více než 25 miliard korun

Finanční zprostředkovatelé a poradci USF ČR a AFIZ sjednali ve čtvrtém čtvrtletí 2016 finanční produkty za více než 25 miliard korun. Objem sjednaných produktů vzrostl oproti třetímu čtvrtletí o šest miliard korun. Naopak se snížil počet nově obsloužených klientů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

08.02.2017 13:18 Pavel Tykač koupil tříprocentní podíl O2

Belviport Trading finančníka Pavla Tykače odkoupil tříprocentní podíl ve společnosti O2. Prodej je údajně pouze jednorázovou záležitostí a PPF neplánuje prodej dalších akcií. „Nic se tedy nemění na skutečnosti, že O2 je pro skupinu PPF dlouhodobou finanční investicí,“ uvedla společnost PPF. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

08.02.2017 09:00 Trápí vás díra v rodinném rozpočtu? Poradíme, jak snížit náklady

Píšeme na Hypoindex.cz: Jednou nahoře, jednou dole. To často platí i o finanční situaci celé rodiny. Zvlášť po svátcích, které tvrdě zaútočily na naše peněženky. Snížit náklady na běžný provoz domácnosti můžete několika způsoby. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.02.2017 14:38 Johny Depp u soudu bojuje se svými finančními poradci

Slavný hollywoodský herec Johny Depp podal žalobu na své bývalé finanční poradce. Údajně kvůli nim přišel o neadekvátní finanční částku. Finanční poradci ovšem neváhali a podali protižalobu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Anketa

Jaký očekáváte rok 2017?

Lepší než 2016. (151)
 
Stejný jako 2016. (15)
 
Horší než 2016. (1337)
 Celkem hlasovalo 1503 čtenářů

banner-300-300

Nejčtenější články z Finanční poradenství za posledních 14 dní

Aneta Peštová | 24.02.2017 00:00 Daňové přiznání 2016: Jak zaplatit méně s odčitatelnými položkami

Využitím odčitatelných položek lze snížit daňový základ, slevami na dani zase výslednou daňovou povinnost. Pro zdaňovací období 2016 v úpravě odčitatelných položek nedošlo k žádné výrazné změně. Přesto zákon upravuje podmínky, za kterých lze možnost snížení daňového základu využít. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Paul Stanfield | 21.02.2017 00:00 Řešením pro rok 2017 a další nejsou provize, ale transparentnost

Řada komentátorů z odvětví finančního poradenství neustále tvrdí, že provize mají celosvětově odzvoněno – je tomu ale opravdu tak? Všichni víme o přechodu na poplatky ve Velké Británii i několika málo dalších částech světa, nicméně některé další jurisdikce se podle vlastních vyjádření rovněž vydaly touto cestou, přičemž následně narazily na odpor vlastních regulátorů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 20.02.2017 00:00 Nechtěné důsledky regulace

Mantrou pro tvorbu regulace je ochrana klienta. Důsledky jsou ale mnohdy zcela jiné. Navíc ministerstvo financí spolu nemluví – a tak na jedné straně brání prodeji životního pojištění, na druhé zvyšuje jeho podporu. Takové jsou závěry konference „Rozvoj a inovace finančních produktů 2017“. Celá zpráva »

Komentářů: 15 / 15 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Petr Zámečník | 13.02.2017 00:00 Diskuse tří broker poolů

Broker pooly zajišťují zázemí zpravidla menším finančně poradenským společnostem a samostatným finančním poradcům. Každý ale nabízí jiné služby. A každý cílí na jiné poradce. U kulatého stolu se sešli zástupci tří broker poolů k diskusi o jejich obchodních modelech. Celá zpráva »

Komentářů: 21 / 21 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Další články »