Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Zvyšte své investiční úspěchy: obchodujte v párech

Pro investory by se dvojka mohla stát kouzelným číslem, pokud se rozhodnou pustit do párování. Tato technika nabízí jak možnost hedgeování, tak i schopnost vytvářet zisk bez ohledu na výkyvy trhu. Kupříkladu Apple a Samsung by mohly představovat zajímavý pár vzhledem k tomu, že Apple ztrácí na síle.

Obchodování v párech nabízí možnost obchodovat současně dlouhou i krátkou pozici u dvou příbuzných aktiv. Často se jedná o akcie ze stejného sektoru, proto např. Apple a Samsung. Obchodování v párech je vůči trhu neutrální, protože nezáleží na tom, zda trh roste nebo klesá, protože tento typ obchodování klade důraz na vztah mezi obchodovaným párem.

Párování nabízí příležitost, jak snížit riziko – pokud daný sektor poklesne, potom krátké pozice pokryjí dlouhé a v případě, že trh poroste, to platí opačně. Kromě toho akciové páry nabízí možnost zdvojnásobit výnos a realizovat zisk na obou pozicích. K tomuto případu však dochází zřídka.

Příkladem párování mohou být Samsung a Apple. Jsou to firmy ve stejném sektoru a jsou zuřivými konkurenty. Podíváme-li se na nadcházející čtvrtletí, vidíme, že Samsung má nad Apple zřejmě navrch. Příkladem je nedávný nárůst prodejů mobilních telefonů pro Samsung a naopak pokles prodeje Applu a situace na asijských trzích, kde podíl na trhu Applu ubírají právě výrobci telefonů Samsung a Huawei. Věříme, že tento trend bude pokračovat i v dalších čtvrtletích, a proto by Samsung a Apple mohli představovat zajímavý pár. Investoři mohou zvolit krátké pozice Apple pomocí CFD a dorovnat je dlouhými pozicemi Samsungu,“ říká Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank

Párování nabízí možnost zdvojnásobit zisk, pokud bude vaše volba správná v obou případech. V případě, že Apple klesne, budou investoři realizovat zisk na krátkých CFD pozicích a současně mohou vydělat na dlouhých pozicích Samsungu, jestliže poroste.

Apple ztrácí své kouzlo

Prodeje IPhone rychle dosahují bodu nasycení. „Obchody v Číně rychle mizí. Podle posledních údajů za čtvrtletí poklesly příjmy o 33 %. IPhone 7 nebude žádným revolučním přístrojem. Apple má v plánu dělat pravidelné aktualizace softwaru a hardwaru, ale nic speciálního. Proto v příštím roce neočekávejte od akcií Apple nic fantastického. Příjmy z hudební sekce Beats a z Apple Watch klesly v porovnání s loňským rokem o 10 %,“ komentuje výsledky hospodaření Applu Peter Garnry.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.