Pondělí 21. ledna. Svátek má Běla.

Zrušení schůzky mezi Trumpem a Kim Čong Unem táhne americké burzy dolů

Investice 24.05.2018 | 17:21 0 Komentářů

Evropským trhům se dnes opět nedařilo. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 0,4 %. Ztrácí většina sektorů, nad nulou se drží pouze technologické firmy (+0,6 %) a výrobci nezbytného zboží (+0,4 %). Nejvíce klesají, stejně jako včera, energetické společnosti (-1,3 %) a finanční instituce (-1 %).

Americké trhy zahajují dnešní obchodní seanci ztrátami. Děje se tak v reakci na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o zrušení plánovaného historického setkání s Kim Čong Unem. Index S&P 500 klesá o 0,4 %, Dow Jones ztrácí 0,6 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,4 %. Největší ztráty z kraje obchodování zaznamenávají energetické společnosti (-1,3 %), následují je finanční instituce (-1,1 %) a zpracovatelé komodit (-0,6 %). Mírné zisky si připisuje pouze sektor utilit (+0,2 %).

Pražská burza si dnes polepšila o 0,4 %. Za tímto růstem stojí hlavně Komerční banka (+1,5 %), mediální skupina CME (+1 %) a textilka Pegas (+0,9 %). Propadlíky dne jsou výrobci nápojů. Likérka Stock ztratila 0,9 % své hodnoty a Kofola přišla o 0,5 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,3 mld. CZK, což je výrazně pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.