Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Zonky spustilo novou mobilní aplikaci. Zrychlí vyřízení půjčky a zjednoduší investování

Půjčky Zonky 16.10.2020 | 15:43 0 Komentářů

Pro Zonky, které poskytuje půjčky a zároveň umožňuje klientům do nich investovat, je zákaznická spokojenost vždy na prvním místě. Proto společnost výrazně zmodernizovala a zlepšila svou mobilní aplikaci. Žadatelům umožní rychlejší vyřízení půjčky, díky automatizaci proto nyní ještě více zákazníků zvládne žádost vyřešit do 5 minut. Vylepšení se dočkají i klienti, kteří do půjček investují. „Pro ně jsme připravili nový hlavní přehled investic, kterému říkáme superdashboard. Investoři tak najdou nové nabídky i nejdůležitější notifikace ze Zonky na jednom místě,” vysvětluje šéf vývoje Zonky Stanislav Filipčík. 

Všechny přidané funkce investování na Zonky zjednodušují, a umožňují tak investovat prakticky komukoliv, kdo splní podmínky služby. Aplikace také nově propojuje svět investic a půjček, klienti tak budou mít neustálý přehled o všech svých produktech a snadno si přímo z aplikace můžou aktivovat další. „Tohle vše bude rozhodně atraktivní pro investory-začátečníky. Ale máme vylepšení i pro ty, kteří už nějakou zkušenost se Zonky mají a chtějí svou investiční strategii posouvat dopředu,” popisuje Filipčík.

V aplikaci jsou dostupné například grafy vývoje disponibilních zůstatků v investorské peněžence nebo nové filtry pro snazší třídění vystavených půjček. „Přímo o tyto funkce naši investoři stáli, u filtrů jsme přidali nové parametry, zákazníci si můžou vytvořit a uložit klidně několik variant. Vždy pak jenom sáhnou po té kategorii půjček, kterou chtějí do portfolia aktuálně získat,” doplňuje.

Nový rezervační systém 

Aplikace stále počítá se systémem rezervací, investoři můžou využít pravidelných notifikací dvakrát denně, nebo si nastavit upozornění v reálném čase. Dobu rezervací navíc Zonky zkrátilo z původních 13 hodin na 8. Na jednu vystavenou půjčku je nově možné vytvořit až čtyři uživatelské rezervace. Díky takto vylepšenému modelu mají investoři rychlejší a snazší možnost se dostat k participaci, o kterou mají zájem, a rozšířit tak své portfolio investic.

Novinky u Zonky půjček 

Nová aplikace přinese také vylepšení při žádosti o půjčku, díky zrychlenému poptávkovému formuláři zvládne ještě více zákazníků vyřešit svoji žádost do 5 minut. „Žadatelé se třeba nebudou muset zdržovat přepisováním údajů z občanek, přímo v aplikaci průkaz vyfotí a údaje se jim okamžitě automaticky přepíší do formuláře. A nakonec, zjednodušili jsme také nahrávání výpisů z účtu, což je věc, která naše klienty moc nebavila. Ale v aplikaci komunikujete díky využití služby informování o platebním účtu podle regulace PSD2 nově přímo s bankou, takže všechno zvládnete doslova na pár ťuknutí,” uzavírá Stanislav Filipčík.

Finančně-technologickou službu Zonky provozuje společnost Benxy s.r.o., za kterou stojí nejvýznamnější česká investiční skupina PPF. Zonky už poskytlo lidem půjčky v hodnotě přes 13 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů. Dnes tak Zonky plně konkuruje bankovním společnostem na trhu se spotřebitelskými úvěry. Úspěch Zonky je od začátku založen na férovém přístupu a využití nejnovějších technologií, díky kterým je Zonky atraktivní prozákaznickou firmou s rychlými a jednoduchými procesy pro vyřízení půjčky. Mnohé bankovní instituce se fungováním Zonky inspirují, společnost se tak podílí na kultivaci českého finančního trhu. V roce 2019 získalo Zonky ocenění Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček. V témže roce Zonky znovu obsadilo druhé místo v indexu odpovědného úvěrování, který vydává nezisková organizace Člověk v tísni. Letos služba vyhrála Zlatou korunu v kategorii Fintech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.