Úterý 11. prosince. Svátek má Dana.

Zonky chce do konce roku ještě větší část trhu se spotřebitelskými půjčkami

Investice 26.09.2018 | 14:07 0 Komentářů

Největší český zprostředkovatel půjček mezi lidmi narostl v objemu půjček meziročně šestkrát a momentálně má tříprocentní podíl na českém trhu se spotřebitelskými půjčkami. Do konce roku chce služba získat 5% podíl. Toho plánuje dosáhnout dalšími investicemi do svého rozvoje.

Služba Zonky vznikla v roce 2015 a za tři roky propojila téměř 50 tisíc investorů a lidí, kteří si půjčují, a protočila tak více než 4 miliardy korun, přičemž 3 miliardy za poslední rok a půl. Zonky roste díky investicím do technologických inovací, rozvoje brandu a klientského servisu. To, že investice jsou správně namířené, vidíme již tento rok, a to zejména na raketovém růstu půjčených prostředků, kdy za první pololetí 2018 vyrostl objem půjčených peněz oproti prvnímu pololetí 2017 o 317 %,“ říká Pavel Novák, ředitel Zonky. Účelnost vynaložených prostředků v marketingu vedle ukazatelů výkonnosti (půjčky) lze vidět také v indexu povědomí o značce Zonky. „Dnes, když se 10 lidí na ulici zeptáte, zda znají Zonky, tak vám 9 lidí řekne ano. Loni touhle dobou to byly 4 lidé,“ dodává Novák ze Zonky.

Díky technologiím služba zpřístupňuje levnější půjčování a výhodné investování široké veřejnosti. Od června mohou lidé využívat Zonky mobilní aplikaci, která umožňuje spravovat půjčky přes telefon a také investovat téměř na jeden klik. Zatím si ji stáhlo přes 21 tisíc lidí. Na podzim služba představí novinky, které ještě více zrychlí a zjednoduší vyřízení půjčky a investování. „Máme ambici dosáhnout 10% podílu na trhu. Proto se i v dalším období zaměřujeme na technologické inovace. Brzy představíme změny, které se týkají zrychlení půjček, zvýšení naší konkurenceschopnosti a nového rezervačního systému pro investory,“ dodává Novák, který do budoucna nevylučuje ani případnou expanzi do zahraničí.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.