Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Změny ve vrcholném vedení Air Bank od května 2014: Air Bank v Česku nově povede Michal Strcula. Erich Čomor se zaměří na chystanou zahraniční expanzi banky. Novým ředitelem divize retailového bankovnictví se stane Zdeněk Románek

Banky Air Bank 30.04.2014 | 08:43 0 Komentářů

Novým generálním ředitelem a budoucím předsedou představenstva Air Bank se od 1. května stane Michal Strcula, dosavadní ředitel divize retailového bankovnictví. Vedení banky převezme od Ericha Čomora, který se bude nově věnovat chystané zahraniční expanzi. Erich Čomor se současně přesune do dozorčí rady banky a stane se jejím předsedou.

„Už před spuštěním Air Bank jsme si řekli, že bude-li u nás úspěšná, pokusíme se s ní prosadit i v dalších zemích. V Česku se nám daří skvěle, proto se na další země díváme. Předáním vedení Michalovi se budu moci chystané zahraniční expanzi Air Bank a dalších firem skupiny věnovat naplno,“ řekl Erich Čomor.

Pro klienty banky se tím vůbec nic nezmění. Michal Strcula je totiž jeden ze spolutvůrců samotného konceptu Air Bank a jako ředitel divize retailového bankovnictví navíc v posledních měsících Ericha Čomora při jeho nepřítomnosti zastupoval. Výrazně se tak podílel na řízení celé banky i všech jejích dosavadních úspěších, kdy Air Bank například za dva a půl roku na trhu získala téměř čtvrt milionu klientů.

„Věřím, že díky dalším chystaným inovacím a novinkám porosteme i v budoucnu stejně rychle jako dosud, možná ještě o něco rychleji. Každopádně mohu všechny ujistit, že budeme i dál stavět na našich zásadách otevřenosti, elegantně jednoduchých službách a odvaze dělat věci tak, aby nás lidé mohli mít rádi,“ řekl Michal Strcula.

Michala Strculu nahradí na pozici ředitele divize retailového bankovnictví Zdeněk Románek, který přichází do Air Bank s bohatými zkušenostmi z České pojišťovny, KPMG nebo McKinsey&Company. V bance povede týmy pobočkové a prodejní sítě, rozvoje vztahů se zákazníky a rovněž celý produktový tým. S ním bude připravovat také úplně nové produkty a služby, z nichž některé Air Bank plánuje spustit už letos.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.