Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Změny ve vedení Volkswagen Financial Services

Banky 29.03.2018 | 13:36 0 Komentářů

Jiřina Tapšíková se vrací do funkce jednatelky Volkswagen Financial Services v Česku. Ve vedení společnosti bude působit od 1. dubna. Nahrazuje Reinharda Mathieu, který se vrací do Volkswagen Bank GmbH v Německu.

Reinhard Mathieu byl součástí vedení od 1. září 2015. V průběhu svého působení ve společnosti výrazně přispěl k tomu, že se Volkswagen Financial Services zařadil mezi první nebankovní poskytovatele spotřebitelského úvěru, jež obdrželi licenci České národní banky. Navrhl také významné projekty, které nasměřovaly společnost k digitalizaci a vnímání Volkswagen Financial Services jako atraktivního zaměstnavatele na českém trhu. „Jsem také rád, že jsme u nás dosáhli výrazně nižší fluktuace zaměstnanců, než je současný průměr v českých firmách,“ říká Reinhard Mathieu. Po třech finančně úspěšných letech nyní předává stabilní a dobře připravenou firmu Jiřině Tapšíkové.

Jiřina Tapšíková se do Volkswagen Financial Services CZ vrací po necelých třech letech z pozice členky představenstva ve Volkswagen Bank Polska.  Zodpovědná bude za řízení finančního a administrativního provozu firmy, tzn.  controlling, účetnictví & treasury, credit a risk management, informační technologie, právní oddělení, personální oddělení a interní audit. Kromě České republiky bude mít od 1. dubna na starosti také Slovensko.

„Těší mě, že se vracím do známého prostředí, kde jsem strávila 10 let jako jednatelka. I přesto, že trh s financováním vozů je velmi dynamický, jsem ráda, že i po mém odchodu si Volkswagen Financial Services udržuje pozici lídra v oblasti financování vozů, což potvrzují výsledky ČLFA za loňský rok. Být první volbou řidičů při pořízení vozu bude stále mým dlouhodobým a prvořadým cílem,“ říká Jiřina Tapšíková, jednatelka Volkswagen Financial Services.

Jiřina Tapšíková byla jednatelkou Volkswagen Financial Services, tehdy ŠkoFIN, od roku 2006 do 31. srpna 2015. Pět let byla členkou představenstva České leasingové a finanční asociace a přes čtyři roky vykonávala také funkci předsedkyně představenstva této asociace.  Tapšíková pracovala v rámci skupiny Volkswagen Financial Services na manažerských pozicích v České republice i ve světě. Od roku 2003 do roku 2005 působila jako ředitelka turecké dceřiné společnosti koncernu VW FS AG v Istanbulu. V letech 2012 až 2014 byla jako první žena v historii členkou Rady Leaseurope, Federace evropských leasingových asociací. Ta zastupuje přes 2000 leasingových společností a přibližně 600 pronajímatelů aut z více než 30 evropských zemí.

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, postgraduální studium na VŠE, již při práci získala titul MBA. Ve skupině Volkswagen Financial Services působí od roku 1993.

Jiřina Tapšíková, Volkswagen Financial Services

Tisková zpráva Volkswagen Financial Services

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.