Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Změny v představenstvu skupiny Sberbank Europe. Sonja Sarközi byla jmenována generální ředitelkou společnosti Sberbank Europe Group

Banky Sberbank 24.05.2018 | 15:33 0 Komentářů

Dne 23. května 2018 jmenovala dozorčí rada společnosti Sberbank Europe Sonju Sarközi, stávající ředitelku retailového bankovnictví, novou generální ředitelkou společnosti Sberbank Europe. Funkce, ve které střídá Gerharda Randu, se ujme od 1. července 2018. Gerhard Randa, který během posledních dvou let jako generální ředitel a dříve člen dozorčí rady významně přispěl k restrukturalizaci a postavení společnosti Sberbank Europe, odchází na konci června 2018 po uplynutí jeho dvouleté smlouvy do důchodu.

Sberbank Europe začala letošní rok solidním startem. Všechny dceřiné společnosti vykazují zisk a přispívají k celkovému čistému zisku společnosti Sberbank Europe Group za 1. čtvrtletí roku 2018 ve výši 15,9 milionu EUR.

„Rád bych poděkoval Gerhardovi Randovi za jeho silný příspěvek k celkovému úspěchu společnosti Sberbank Europe a jejích dceřiných společností za poslední dva roky. Se Sonjou Sarközi v čele společnosti Sberbank Europe budeme pokračovat v dalším rozvoji našeho evropského podnikání,“ uvedl Siegfried Wolf, předseda dozorčí rady společnosti Sberbank Europe.

Sonja Sarközi zahájila ve Sberbank Europe implementaci skupinové retailové strategie se zaměřením na retailové úvěrové produkty a služby digitálního bankovnictví. Před nástupem do Sberbank Europe v srpnu 2017 úspěšně vedla jako generální ředitelka společnost easybank AG.

Od 1. července 2018 bude představenstvo Sberbank Europe složeno z následujících členů

  • Sonja Sarközi (CEO, Chief Retail Banking Officer)
  • Arndt Röchling (Chief Financial Officer)
  • Stefan Zapotocky (Chief Corporate and Investment Banking Officer)
  • Alexander Witte (Chief Risk Officer)
  • Aleksei Mikhailov (Chief Technology Officer)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.