CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

07. 08. 2012

1 komentář

Subjekty:

Ženy více šetří na potravinách, muži méně spoří na důchod

 


 

„Je zajímavé sledovat, jak se liší využívání finančních produktů nebo vnímání současné ekonomické situace mezi pohlavími. Rozdíly často nejsou velké, ale obecně je možné vysledovat několik velmi zajímavých trendů,“ komentuje výsledky průzkumu Pavel Manhalter, výkonný ředitel AWD ČR. Muži se například ve srovnání se ženami méně finančně zajišťují na důchod. Celých 24 % mužů nevyužívá za tímto účelem žádný finanční produkt. Své peníze ale muži o něco více investují do fondů, častěji vlastní spořicí účty nebo termínovaný vklad.

Ženy na druhou stranu obecně mnohem více tíhnou k využívání finančních produktů, které souvisejí s pojištěním. Ať už se jedná o penzijní připojištění nebo životní pojistku. Plánují také více omezit své výdaje v souvislosti se stávající ekonomickou situací. Chtějí mnohem více šetřit na dovolené, trávit ji doma nebo na chalupě a celkově omezit počet dní, které na ní stráví. O něco více než muži v poslední době omezily nákupy knih a novin, návštěvy kina, divadla nebo restaurací. 

Muži jsou méně ochotní šetřit na potravinách, o 12 % méně než ženy. Příležitost k výrazným škrtům ale nacházejí v oblasti alkoholu a cigaret, kde by výdaje omezilo 53 % z nich. Tyto údaje pravděpodobně souvisejí s tím, že muži mají do značné míry více co omezovat. Muži se také o něco více obávají toho, že v souvislosti se stávající ekonomickou situací ztratí práci nebo jim na příklad bude snížena mzda. V čem se ale přístup mužů a žen v podstatě nijak neliší, jsou výdaje za cestování, sport, vzdělávání nebo bydlení. V těchto oblastech obě pohlaví shodně šetřit odmítají.  

 

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Reálný výnos transformovaných penzijních fondů je za deset let mínus pětina

Klienti penzijních společností, kteří si spoří v transformovaných penzijních fondech a sází tak na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, za posledních 10 let reálně prodělávají okolo 20 procent. Vyplývá z analýzy výsledků zhodnocení transformovaných fondů za loňský rok, kterou zpracovala společnost Freedom Financial Services. Klienti transformovaných fondů by […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 05. 2023

Je nutné si odkládat na důchod?

Aby se v důchodu měli dnešní mladí lidé alespoň tak, jako aktuální penzisté, musí si odkládat na důchod sami. A ne úplně málo. Zhruba tisíc korun měsíčně, v případě dynamického investování, ale osm tisíc, pokud zvolí konzervativní spoření. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Cyrrus nazvané parafrází […]

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

13. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Podvedená klientka AWD

    7 srpna, 2012

    Hm, tak ženy prý více tíhnou k využívání finančních produktů, které souvisejí s pojištěním! A není to spíše tím, že jim ta vaše banda gaunerů, zlodějů a podvodníků vnucuje IŽP jako vynikající spoření a přitom jim v rozpisu investice zapře právě ty poplatky, které se týkají té vaší nehorázné provize? Těžko čekat poctivé jednání od firmy, jejímž výkonným ředitelem je gauner, který v případě stížnosti lže svým klientům a klientkám, že čeká na vyjádření nezávislého finančního experta! V mém případě čekáte na to vyjádření už déle než dva roky, že ano pane řediteli!

    Odpovědět