Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Zeitgeist úspěšně dokončil první akvizici pro německý penzijní fond v České republice

Penze 07.09.2016 | 12:32 0 Komentářů

Německý penzijní fond, spravovaný platformou Institutional Investment Partners, za pomoci společnosti Zeitgeist koupil portfolio šesti historických obytných budov v Praze. Tato aktiva se nacházejí v nejlepších rezidenčních oblastech hlavního města a jsou plně pronajata. V budovách se nachází více než 6 500 m2 obytných a 700 m2 obchodních ploch.

Peter Noack, spolumajitel společnosti Zeitgeist Asset Management, řekl: „Touto akvizicí vstupuje náš klient, německý penzijní fond, na rezidenční trh v Praze. Portfolio je tvořeno budovami z období let 1600 – 1920 v nejlepších rezidenčních oblastech historické Prahy. Tato aktiva jsou přesně to, co  hledali. Vzhledem k  umístění budov jsme si jisti, že budou přinášet atraktivní výnosy. Česká ekonomika je v současné době jednou z nejúspěšnějších v Evropě – trhy jsou likvidní a nabízí dobré vyhlídky pro investory. Proto v budoucnosti v Praze očekáváme více takových bytových transakcí, které budou srovnatelné se západní Evropou.“

Při této transkaci poskytovala právní poradenství společnost bnt attorneys-at-law a daňové poradenství společnost TPA.

„Česká republika zažívá vedle rostoucí ekonomiky také silný rozvoj v oblasti nájemních bytů. Tato investice přispěje k tomu, že nájemní bytové domy v ČR budou ještě více etablovány jako investiční aktivum. Akvizice tohoto majetku tak byla zároveň jednou z velmi vzácných příležitostí, jak získat i vysoce kvalitní nájemní byty,“ dodává Peter Noack.

Tisková zpráva: Zeitgeist Asset Management

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.