Středa 29. září. Svátek má Michal.

Zdanění hazardu nahrává šedé a černé ekonomice

Investice 13.05.2019 | 17:07 0 Komentářů

Dne 13. května 2019 proběhla společná tisková konference Ministerstva financí ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR k připravovanému zdanění tabáku, lihu a hazardu. Cílem je zvýšit příjmy veřejných rozpočtů od ledna 2020. Ministryně financí Alena Schillerová prosazuje navýšení daní pro tabákový a lihový průmysl, dále pro loterie, sazku a živou hru. Konkrétně u novelizace zákona o dani z hazardních her jde o navýšení sazby u loterií, binga a živé hry ze stávajících 23 % na 30 %. Na tento návrh se rozhodnul ve svém krátkém tiskovém vyjádření reagovat David Huspeka, výkonný ředitel skupiny Rebuy Stars, která patří k největším tuzemským provozovatelům kasin.

„Návrh razantně zvýšit zdanění loterií a hazardu považujeme za zcela neopodstatněný. Jako provozovatelé sítě kasin, zaměřených na živou hru, podobu návrhu zásadně odmítáme. Každý rok se musíme vypořádávat s dopady nových legislativních opatření, což je v silném kontrastu s děním v okolních zemích Evropské unie. Stabilita a předvídatelnost podnikatelského prostředí je klíčová při zvažování nových investic, a přesně tyto nekoncepční návrhy tuto stabilitu podrývají,“ komentuje situaci David Huspeka. 

„Hazardní průmysl byl v ČR v posledních letech silně zregulován a nevidíme důvod pro další změny. Takový tlak na legální poskytovatele je neúnosný a nesouhlasíme s vyjádřením, že takto prudké zvýšení daně nepovede k nárůstu černých heren a nelegálního hazardu. Pokud jde Ministerstvu financí opravdu o dobro občanů, a nejen o rychlé peníze do státní kasy, mělo by primárně začít prosazovat mnohem tvrdší postup vůči nelegálním poskytovatelům a výrazně zpřísnit mechanismus kontrol a sankcí. Představa, že vyšší zdanění automaticky přinese více peněz do rozpočtu, je opravdu lichá,“ sdělil David Huspeka za skupinu Rebuy Stars.

Tisková zpráva Rebuy Stars

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.