Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Závod o nejhlubší akciový ponor vyhráli finančníci

Investice 29.08.2017 | 17:18 0 Komentářů

Akcionáři po celém světě dnes splakali nad výdělkem. Po výprodejích na asijských trzích zaznamenali majitelé akcií i ztráty v Evropě. Index EuroStoxx 600 dnes padá o 0,9 %, když v červeném se nacházejí všechny sektory. Obavy z diplomatických sporů po odpálení rakety Severní Koreou zvýšily na trzích rizikovou averzi a zavelely k výprodeji akcií. Naproti tomu zlato vzrostlo na nejvyšší úroveň v letošním roce. Nejhůře se dařilo finančním titulům, jejichž vlastníci přišli o 1,3 %.

V menším pokračují výprodeje i v zámoří. Index S&P 500 po otevření trhů ztrácí 0,2 %. I zde jsou největším propadlíkem akcie finančních domů (-0,7 %), nicméně o chvost pomyslného akciového pelotonu soupeří s těžaři komodit a energetickými tituly. Trhům příliš nepomohla ani spotřebitelská důvěra, která vystoupala na druhou nejvyšší úroveň za více jak 10 let.

Ani pražský parket výprodeje neminuly. Index PX přišel o 1,4 %, když v mínusu zakončily všechny tituly kromě dua Pegas a Stock Spirits. Likérka si dokonce připsala více jak tři procenta, textilka beze změny uzavřela na hodnotě 1010 CZK za akcii, tedy na nabídnuté ceně v dobrovolném odkupu R2G Rohan Czech. Nejhlouběji se dnes podívaly oba dva rakouské finanční domy, když jejich akcie propadly o 2,6 %. Zobchodovaný objem dosáhl půl miliardy korun.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.