Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Závazek Mastercard a WFP: 100 milionů jídel na boj proti hladovění

Banky MasterCard 10.07.2017 | 14:05 0 Komentářů

Společnost Mastercard a World Food Programme (WFP) se zavázaly poskytnout potřebným kdekoliv na světě 100 milionů jídel. Nový závazek má za cíl přerušení spirály chudoby prostřednictvím boje s hladověním. V rámci projektu 100 milionů jídel si Mastercard a WFP stanovily ambiciózní záměr zajistit co nejvíce jídel v průběhu následujících dvanácti měsíců.

Spojením odbornosti společnosti Mastercard v oblastech technologií a platebních systémů s činností WFP při poskytování potravinové pomoci po celém světě dokážeme uplatnit inovace tak, abychom přispěli k tomu, že nikdo potřebný nikde na světě nebude vyloučen. Naše snaha již vedla k zajištění 17 milionů jídel. Dnes se ovšem naše úsilí dostává na zcela novou úroveň,“ uvedla prezidentka společnosti Mastercard pro mezinárodní trhy Ann Cairnsová.

V rámci snahy vytvořit svět po éře hotovosti a svět bez hladovění je tato nová iniciativa prvním celosvětovým závazkem společnosti Mastercard přijatým společně s WFP s cílem přerušit spirálu chudoby, a to konkrétně podporou tří z Cílů udržitelného rozvoje Organizace spojených národů: boje proti hladovění, kvalitního vzdělání a rovnosti pohlaví.

Iniciativa 100 milionů jídel byla oznámená v průběhu dobročinného festivalu Global Citizen Festival 2017 a bude naplněna prostřednictvím posílení spolupráce mezi oběma organizacemi se zaměřením na dvě oblasti, a to uplatnění odborných znalostí a dárcovské kampaně.

Nejrozsáhlejší kampaň, která se doposud v rámci partnerství mezi oběma organizacemi uskutečnila, probíhá od roku 2015. Společnost Mastercard poskytuje WFP dar z každé transakce uskutečněné platební kartou v 11 zemích střední a východní Evropy včetně ČR. Doposud tak bylo zajištěno na 7,5 milionu jídel pro školáky ve Rwandě. Čeští spotřebitelé se zapojili loni v říjnu při nakupování knih. Společnost Mastercard z každé platby kartou v Knihách Dobrovský darovala obnos na jeden školní oběd ve Rwandě. Mastercard zároveň jednorázovou částkou podpořil i děti z Klokánků.

Letos například společnost Mastercard podpořila potravinovou pomoc na Srí Lance, kde organizace WFP poskytla potraviny pro 75 000 nejpotřebnějších ve vládních ubytovacích zařízeních. V minulosti již společnost Mastercard přispěla k potravinové pomoci zajišťované organizací WFP v Nepálu po ničivém zemětřesení v dubnu 2015, a na Filipínách v letech 2013 a 2014 poté, co byla země zasažena tajfuny Haiyan a Hagupit.

Společnost Mastercard obdržela letos od WFP ocenění „Hunger Hero Award“ za výjimečný přínos snaze vymýtit hladovění. Magazínem Fortune byla společnost Mastercard nedávno zařazena na seznam hybatelů změn ve světě nazvaného „Change the World“. Na seznam se Mastercard dostal díky svému přínosu k transformaci humanitární pomoci uprchlíkům a dalším ohroženým skupinám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.