CZK/€ 24.340 +0,02%

CZK/$ 23.434 -0,18%

CZK/£ 28.149 -0,26%

CZK/CHF 24.685 +0,02%

19. 03. 2018

0 komentářů

ZASTUPITEL MIROVSKÝ: „CHCI ZPRÁVU Z POKOUTNÉ MISE MLYNÁŘE A NEJEDLÉHO“

 

Zastupitel hl. m. Prahy Ondřej Mirovský (SZ) je přesvědčen, že Kancelář prezidenta republiky se chová netransparentně a nezodpovědně. Porušuje zároveň etická pravidla správy věcí veřejných a pohrdá občany České republiky. 

„Prezident republiky nemá úctu k Ústavě ČR, kterou si vždy vykládá ve svůj vlastní prospěch. Z peněz daňových poplatníků si platí socialistické mejdany a zaměstnává lidi bez bezpečnostních prověrek a jiné osoby podezřelé z ekonomické kriminality. Výrazně poškozuje dobré jméno Česka v zahraničí,“ shrnuje svůj postoj Mirovský.

Vadí mu zejména fakt, že oficiálním poradcem prezidenta je Jie Ťien-minga, který je v Číně údajně vyšetřován kvůli závažné hospodářské kriminalitě.

„Miloš Zeman by měl svého poradce Ťien-minga okamžitě odvolat. Nejen, že to neudělal, ale ani veřejnosti nevysvětlil pokoutnou misi dalších svých kontroverzních spolupracovníků do Číny. Dle zákona o svobodném přístupu k informacím jsem si tudíž vyžádal zprávu z této státem placené zahraniční cesty,“ vysvětlil Mirovský.

Žádost splňující veškeré náležitosti podal pražský zastupitel 18. března 2018. Dle Zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím má kancelář prezidenta republiky povinnost odpovědět na žádost v zákonné lhůtě 15 dnů, tedy do 2. května.

REKLAMA

Tisková zpráva Ondřeje Mirovského, pražského zastupitele

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kam investovat? Poletí nahoru měď?

Měď je komodita, která je s námi už velmi dlouho, od doby bronzové. Kolik tento vzácný kov stojí na trhu komodit a vyplatí se do něj investovat? Řada odborníků uvádí, že měď poletí nahoru. Můžeme jí věřit? Cena mědi kolísá v závislosti na situaci světové ekonomiky. V dobách […]

Text: Filip Kučera

08. 11. 2022

Čínské akcie se dnes propadly nejvíce do roku 2008

Akciové tituly pevninské Číny obchodované na hongkongské burze se dnes propadly o 7,3 procenta. Jedná se o nejhlubší propad příslušného ukazatele – Hang Seng China Enterprise Index – od světové finanční krize roku 2008. Prudce rovněž oslabil hlavní ukazatel hongkongských akciových titulů – Hang Seng , jenž […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *