Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Záplavy na akciových trzích zesílily

Investice 15.11.2017 | 18:31 0 Komentářů

Další výprodejní tsunami pohltila akciové trhy. Evropský index Stoxx 600 v závěru dnešního obchodování odevzdává 0,6 %. Hlavními protagonisty jsou podobně jako včera energetické a komoditní tituly, které padají pod tíhou klesajících cen ropy a jiných surovin o 1,7 %, respektive 1,3 %. Komoditní index Bloombergu prožívá nejdelší sérii denních propadů od června letošního roku. Ceny ropy jsou pod tlakem poté, co americké ropné zásoby neočekávaně za minulý týden vzrostly a Rusko váhá s tím, zda se připojí k prodloužení dohody o omezení produkce této suroviny. Jediným kůlem v plotě, který odolal nátlaku výprodejních příkazů, jsou telekomunikační společnosti, které si polepšily o půl procenta.

Se ztrátou vstoupily do dnešní seance i akcie obchodované na amerických trzích. Stejný příběh jako v Evropě vede k prozatímním ztrátám indexu S&P 500 ve výši 0,4 %. I zde se na tomto vývoji nejvíce podílejí ropní těžaři a zpracovatelé komodit.

Záplavová vlna se nevyhnula ani pražskému parketu. Ten skončil pod hladinou v hloubce 0,9 %. Největší váhu na tomto potopení měly akcie ČEZ, které odevzdaly 1,4 %. Likérka Stock Spirits se stala svým nejhlubším ponorem o 4,5 % absolutním vítězem. Naopak nad hladinu stačily v závěru seance vyplavat akcie CME, Fortuny či Unipetrolu, které přidaly mezi 0,2 a 0,6 %. Zítra ráno zveřejní své výsledky hospodaření textilka Pegas. Naše odhady můžete nalézt na webových stránkáchhttp://bit.ly/PEGAS_17Q3pre.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.