Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Zaplatíte na dovolené v taxi kartou? Cestovní aplikace Visa vám poradí ještě před cestou

Banky VISA 12.07.2016 | 18:13 0 Komentářů

Míříte do ciziny a nejste si jisti, s čím na místě můžete a nemůžete počítat? Bezplatná cestovní aplikace Visa Travel Tools vám pomůže s celou řadou praktických věcí. Nasměruje vás k nejbližšímu bankomatu, spočítá aktuální kurz, případně poskytne okamžitou asistenci při ztrátě platební karty. Nově také nabízí přehledné informace o tom, kde se v cílové destinaci dá nebo nedá platit kartou. Dopředu tak budete vědět, na co se ve vietnamských taxi nebo tureckých restauracích připravit.

Od praktického průvodce až po slevové nabídky

Aktuální novinkou v nabídce funkcí aplikace Visa Travel Tools je zmíněný průvodce jednotlivými zeměmi, který přehledně zobrazí, nakolik jsou platební karty v dané zemi akceptovány v hotelích, restauracích či dopravě. Už před odjezdem tak budete vědět, zda budete na dovolené moci platit kartou stejně pohodlně jako doma, nebo jestli bude jistější vybrat si na místě z bankomatu hotovost. Tím ale novinky v aplikaci nekončí.

„V nadcházejících měsících budeme služby aplikace rozšiřovat ještě o celosvětovou nabídku slev a akcí. Ať už tedy vyrazíte kamkoli, s Visa Travel Tools aplikací se vám na mobilu budou zobrazovat zajímavé nabídky obchodů v místě, kde se právě nacházíte. Spuštění této funkce očekáváme v průběhu léta společně s průvodcem po světových metropolích,“ doplňuje František Jungr, manažer regionálního rozvoje Visa Europe.

Asistence při ztrátě karty

Kdo je připraven, není překvapen a může v klíčové situaci jednat o to rychleji. Pokud v zahraničí přijdete o svou platební kartu, není třeba propadat panice. S pomocí aplikace Visa Travel Tools můžete bezplatně volat mezinárodní zákaznickou linku Visa, přes kterou vám umožníme ztracenou kartu zablokovat a vaše finance tak zůstanou v bezpečí.

Vyhledávač bankomatů

Ať už budete kdekoli, vždy máte jistotu, že se pohodlně dostanete k hotovosti, aniž byste museli složitě prohledávat celé město. Aplikace Visa Travel Tools vám ukáže cestu k bankomatu autem i pěšky. Zároveň zjistíte, které bance bankomat patří, jaké služby nabízí a jestli funguje nepřežitě či nikoli. „Naše aplikace vám navíc ukáže aktuální kurz vůči domácí měně,“ vysvětluje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Kde aplikaci stáhnout?

Aplikaci je možné bezplatně stáhnout v Apple App Store nebo v Google Play. Uživatelé si mohou vybrat z několika jazykových mutací v čele s angličtinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.