Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Zaplatit složenky pomáhají snadno přístupné půjčky

Investice 15.04.2014 | 11:24 0 Komentářů

Ceny energií letos zamávaly s rodinnými rozpočty. Spolu s vyúčtováním elektřiny, tepla a plynu jsou lidé často zaskočeni výší nedoplatku. Musí obvykle sáhnout do finančních rezerv a v poslední době si mnozí na jejich zaplacení půjčují. (Tisková zpráva: Fair Credit International)

Podle statistik přibývá každoročně lidí, kteří si na uhrazení nedoplatků nebo složenek vezmou krátkodobý úvěr. Například v roce 2000 si na úhradu složenek a poplatků v domácnosti půjčilo 0,5 procent lidí, o osm let později to už byla 3 procenta, a v roce 2011 dokonce 5 %.

V poslední době se na nás s žádostí o půjčku na zaplacení poplatků za domácnost obrací stále více lidí. Snaží se tak rychle vyřešit svoji momentální situaci,“ říká Tomáš Konvička, obchodní ředitel společnosti Fair Credit.

Nebankovní půjčky volí především proto, že na ně dosáhnou. Nemusí absolvovat schvalovací kolečko, které je běžné v bankách, a čekat i několik týdnů na schválení, není potřeba dokládat výši příjmu a další dokumenty. Žadatelé většinou potřebují peníze hned a zdržení v podobě schvalovacího procesu je pro ně nežádoucí. „V posledních týdnech často zájemci o půjčku přicházejí kvůli nedoplatkům za služby. Vítají, že jim dokážeme poskytnout finance do druhé dne,“ vysvětluje Tomáš Konvička.

Právě možnost okamžité půjčky v hotovosti přímo do ruky je pro spoustu lidí jediným možným řešením. „Podmínky pro půjčku v bance bych nesplnil kvůli nedostatečným příjmům. Nemám ale žádné rezervy, žijeme s rodinou od výplaty k výplatě. Nedoplatek za elektřinu jsme ale zaplatit museli, a tak nám nebankovní půjčka doslova vytrhla trn z paty. Sice teď každý týden musíme něco splatit, ale když s tím člověk počítá, jde to,“ říká Karel Nezmar, pro kterého se stala nebankovní půjčka jediným východiskem z kritické situace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.