Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Zaměstnanci Sberbank vysadili nový les

Banky Sberbank 26.10.2017 | 13:22 0 Komentářů

V Beskydech v  Národní přírodní rezervaci Kněhyně – Čertův mlýn vytvořili zaměstnanci Sberbank CZ nový les. Během dobrovolnického dne zasadili 700 mladých stromků jedle bělokoré.

Sberbank CZ se na akci podílela spolu s neziskovou organizací ČSOP Salamandr, která se věnuje ochraně přírody. 15 dobrovolníků z řad zaměstnanců Sberbank CZ se spolu zástupcem ČSOP Salamandr pustilo do sázení stromků jedle bělokoré. Pomocí 700 sazenic vytvořili v náročném horském terénu spodní patro vzrostlého 120letého smrkového lesa. „Cílem bylo vylepšit strukturu lesa a příprava na to, až stromy odumřou. Výsledek bude vidět tak za 10 let,“ vysvětlil Roman Krupa z ČSOP Salamandr.

„Nádherné počasí, krásná příroda, perfektní společnost, zajímavá zkušenost, radost z odvedené práce,“ shrnula své dojmy Lenka Jašková ze Sberbank CZ: „Vysadili jsme 700 stromků, ušli celkem sedm kilometrů s převýšením 230 metrů (docela jsme se i zadýchali), a když už jsme u čísel – u práce jsme zlomili dva krumpáče.“ V rámci dobrovolnických aktivit vysadili zaměstnanci Sberbank CZ již tři lesy – jeden v Podještědí a dva v Beskydech.

Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní Nadační fond Sberbank CZ, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně podporuje veřejně prospěšné projekty. Sberbank se stala druhou nejlepší GEEN Zelenou bankou 2016, a to za šetrný vliv podnikání firmy na životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.