Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Zaměstnanci Sberbank potěšili děti z dětských domovů

Banky Sberbank 21.01.2015 | 12:29 0 Komentářů

Sberbank již potřetí uspořádala dobročinnou akci Dárky do dětských domovů.  Zaměstnanci banky tak splnili vánoční přání desítkám dětí ze čtyř dětských domovů a rozdali jim více než 90 dárků.

Akci Dárky do dětských domovů uspořádala banka v prosinci ve spolupráci s dětskými domovy v Pardubicích a v Teplicích (Tuchlově), kde Sberbank nedávno otevřela nové pobočky, dále s Dětským domovem ve Vranově u Brna a Dětským domovem Dagmar v Brně.

„Zaměstnanci Sberbank si ve sdíleném dokumentu vybrali dárek, který chtějí konkrétnímu dítěti zakoupit a během čtyř dní byly všechny dárky ze seznamu rozebrány. Největším společným dárkem pak byla kompletní florbalová sada hokejek, branek a brankářských masek do Dětského domova ve Vranově u Brna, na který se složilo zhruba 30 zaměstnanců,“ přibližuje Radim Kovács, tiskový mluvčí Sberbank.

Pro zaměstnance banky pak bylo odměnou vidět fotografie šťastných děti z dětských domovů při štědrovečerním rozbalování dárků. „Moc děkujeme za poskytnutí florbalové sady, která bude přínosem nejen po sportovní stránce, ale pomůže rozvíjet i osobnosti dětí při kolektivní hře a komunikaci v týmu,“ řekl Václav Zwiener, vychovatel vranovského dětského domova. 

„Akce Dárky do dětských domovů je jednou z řady aktivit společenské odpovědnosti (CSR) banky, která mimo jiné pořádá několikrát do roka dobrovolnické dny, kdy mohou zaměstnanci využít jeden den v roce pro dobročinnou aktivitu,“ shrnuje Radim Kovács. Naposledy Sberbank CZ v září loňského roku postavila stezku pro chůzi bez bot v areálu střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně. Sberbank CZ také založila Nadační fond Sberbank CZ, do kterého na transparentní účet pravidelně přispívají zaměstnanci banky. Finanční prostředky rozděluje jednou ročně správní rada složená ze zvolených zaměstnanců banky především na podporu neziskových organizací pracujících s ohroženými dětmi a osobami s tělesným či zdravotním postižením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.