Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Zaměstnanci Providentu opět pomáhali dětem s postižením v ZŠ Ružinovská

Investice 16.04.2019 | 10:53 0 Komentářů

Zaměstnanci pražské centrály Provident Financial byli ve středu 10. dubna již podvanácté pomáhat dětem a učitelům v ZŠ Ružinovská na Praze 4. Tentokrát se podíleli na úklidu zahrady, dílen a instalaci dvou zvýšených záhonů. Ty škola pořídila z finančního příspěvku Providentu ve výši 10 000 Kč. Do práce na zahradě i úklidu se v rámci svých možností zapojily i děti.       

Do základní školy Ružinovská chodí pouze žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, např. děti s mentálním postižením, se souběžným postižením více vadami nebo autismem. Přes dvacet zaměstnanců Providentu jim chodí dvakrát ročně pomáhat s fyzicky náročnějšími pracemi, na které škola nemá kapacitu. Tentokrát vyklidili učebnu dílen, natírali plot, přehazovali kompost, pleli záhony a hrabali velkou zahradu.

Většina zaměstnanců se sem ráda vrací, protože vidí, že jejich práce je opravdu potřeba. „Díky tomu, že je pomoc od Providentu pravidelná, jsou na ně žáci zvyklí a snaží se do úklidu také zapojit, např. vozí kolečka nebo sbírají větvičky. Celý den je pro ně velká událost a velmi se na ni těší,“ říká Milan Záruba, ředitel ZŠ Ružinovská.

Odměnou za pravidelnou pomoc je zaměstnancům Providentu nejen dobrý pocit, ale také divadelní představení, které pro ně děti vždy na jaře připravují. „Letos byla tématem povodeň a nutnost pomáhat lidem, které takové neštěstí zasáhne. Děti představení nacvičují už od prosince a my býváme vždy velmi dojatí, co se svými asistenty dokážou,“ říká Kateřina Jarošová, která má v Providentu na starosti právě dobrovolnické programy a dodává: „Letos děti také připravily velikonoční jarmark, kde jsme si mohli koupit jejich vlastní výrobky a přispět jim tak na výtvarné potřeby.“ V podvečer si pak dobrovolníci se staršími dětmi již tradičně opekli buřty.

Tisková zpráva Provident

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.