Středa 28. října. Je Státní Svátek

Zakladatelé Saxo Bank oceněni za svůj příspěvek k inovacím v tradingové technologii

Banky Saxo Bank 10.07.2014 | 12:33 0 Komentářů

Saxo Bank, přední specialista na online trading a investice, oznámila, že Kim Fournais a Lars Seier Chistensen, ředitelé a zakladatelé Saxo Bank byli pošesté v řadě uvedeni v ročním žebříčku Institutional Investor’s Tech 50, což představuje uznání jejich příspěvku k technologické změně a inovaci v sektoru finančních služeb.

Ocenění přichází během roku, ve kterém Saxo Bank spustila TradingFloor.com, sociálně obchodní platformu investičních nástrojů. Nová platforma umožňuje traderům po celém světě, aby sdíleli své obchody s kolegy, a činí z obchodování sociální zkušenost.

Žebříček Tech 50 publikuje každoročně Institutional Investor, přední mezinárodní vydavatel v oblasti business to business. Exkluzivní žebříček oceňuje lídry, kteří prokazují vynikající kvality, inspirují a ukazují kreativitu prostřednictvím použití technologií v oboru finančních služeb. Tempo technologických změn ve finančních službách stále roste a stejně tak roste prestiž toho, kdo se v žebříčku Institutional Investor’s Tech 50 umístí.

Saxo Bank byla vždy průkopníkem finanční technologie. Zatímco Lars Seier Christensen je uznáván za to, že se Saxo Bank stala jedním z klíčových hráčů v oboru tradingu, Kim Fournais se vždy zaměřoval na to, aby byla banka iniciativním průkopníkem v oblasti platforem a technologických služeb.

Po zveřejnění žebříčku Top Tech 50 vydali Kim Fournais a Lars Seier Christensen společné prohlášení:

„Jsme potěšeni, že jsme opět byli oceněni v žebříčku Institutional Investor’s Tech 50 vedle tolika talentovaných kolegů, kteří společně posouvají hranice technologické podpory dnešních finančních služeb.

Technologické inovace v oboru finančních služeb začaly nabírat tempo tak, jak se obor zotavuje z kocoviny, kterou mu způsobila globální finanční krize. Až příliš dlouho spoléhaly finanční instituce na tradiční kanály komunikace s klienty. Nyní jsou to klienti, kdo tlačí na změnu, a obor se jim snaží urychleně vyhovět. Bod zlomu, který zažil spotřebitelský průmysl před jedním desetiletím, nyní přišel i na finanční trhy. Inovace nyní rázně buší na dveře. Tuto změnu jsme včas předvídali a výsledkem je to, že obchodní platforma Saxo Bank, určená pro obchodování širokého spektra investičních nástrojů, posouvá hranice technologických možností.“

Kim Fournais a Lars Seier Christensen byli zařazeni do žebříčku Institutional Investor’s Tech 50 v následujících letech: 2008, 2010, 2011, 2012, 2013 a 2014. V roce 2009 nebyl žebříček sestaven.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.