Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Zakladatel aplikace Taxify Markus Villig je podle časopisu Forbes jedním z nejúspěšnějších lidí pod 30 let

Investice 25.01.2018 | 09:14 0 Komentářů

Šéf a zakladatel aplikace Taxify Markus Villig se v časopisu Forbes dostal mezi 30 celoevropsky nejúspěšnějších lidí mladších 30 let v kategorii nových technologií. Villig přepravní platformu založil v roce 2013 ve svých devatenácti letech v estonském Tallinnu a od té doby už je služba dostupná ve 25 zemích Evropy, Afriky, Asie, Austrálie a Latinské Ameriky.

Villig k rozjezdu projektu použil peníze, které mu rodiče spořili na vysokoškolská studia. Celosvětové expanzi pak pomohla investice od čínské přepravní platformy Didi Chuxing, kterou Taxify dostala v létě roku 2017. V Česku mohou aplikaci lidé používat od roku 2015.

„Nikdy bych nečekal, že se v tomto prestižním žebříčku umístím. Velmi si tohoto úspěchu vážím a nevnímám ho pouze jako ocenění mé práce, ale úsilí všech, kteří k růstu Taxify přispěli,” komentuje svůj úspěch Markus Villig, zakladatel a šéf této platformy.

“Nápad na vytvoření aplikace jsem dostal cestou domů z jednoho večírku. Často jsem nebyl schopný sehnat odvoz a Taxify mi tento problém pomohla vyřešit. Rychle se ukázalo, že se s touto potíží nepotýkají pouze lidé v Tallinnu. Díky tomu jsme rychle expandovali do světa,” dodává Villig.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.