CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.392 -0,47%

CZK/£ 28.684 -0,51%

CZK/CHF 24.374 -0,73%

15. 06. 2022

0 komentářů

Zájem o pojištění nemovitosti bez omezení pojistné částky roste. Sjednat ho lze pouze u KB Pojišťovny

 

KB Pojišťovna dosáhla na významný milník. Aktuálně obsluhuje 100 000 klientů, kteří mají sjednáno pojištění majetku. Již před šesti lety nabídla KB Pojišťovna jako první na trhu pojištění nemovitosti bez omezení pojistné částky. Od té doby její pracovníci řešili bezpočet pojistných událostí, za nimiž stály nejrůznější příčiny. Vůbec nejvyšší vyplacené pojistné plnění na obnovu domu poškozeného loňským tornádem se vyšplhalo na částku téměř šesti milionů korun. 

Pod majetkové pojištění patří nejen pojištění nemovitosti a domácnosti, ale také pojištění odpovědnosti. Ze statistik pojišťovny přitom vyplývá, že klienti u KB Pojišťovny průměrně pojišťují domácnost na 474 000 Kč, průměrná obytná plocha pojištěného bytu je 64 m2 a domu pak 186 m2. Zajímavostí je, že od uvedení majetkového pojištění na trh měli ve 196 případech na pojistné události podíl psi, ve 28 případech kočky, 24 škod způsobily kuny ve 22 případech byli na vině ptáci. Většina z těchto škod byla vyplacena v rámci pojištění odpovědnosti.

Nedílnou součástí pojištění majetku jsou také asistenční služby, které pomohou například v případě zabouchnutých nebo zablokovaných dveří. Tato nepříjemnost potkala vůbec největší počet klientů (21 % případů). Druhou nejčastěji využívanou asistencí byla pomoc instalatéra při vodovodních haváriích (13 %).  Asistenční služba pojišťovny však neřeší jen pojistné události, ale je klientům nonstop k dispozici také pro jejich dotazy či žádosti o radu v souvislosti s havarijní situací.

Pro KB Pojišťovnu je velmi důležitá zpětná vazba klientů, pravidelně si proto zjišťuje, jak jsou s ní její zákazníci spokojeni. Měření probíhá na bázi tzv. NPS (Net Promoter Score). „Velice nás těší, že spokojenost našich klientů měřená pomocí NPS je poměrně vysoká. Aktuálně má hodnotu 44 bodů, přitom průměr mezi pojišťovnami v ČR činí 36 bodů*. To nás utvrzuje v přesvědčení, že svou práci pro klienty děláme dobře,“ doplňuje Zdeněk Doboš.

Bližší informace o produktové nabídce KB Pojišťovny naleznete na:  www.kbpojistovna.cz/majetek

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Správné nastavení pojištění invalidity? Tak trochu oříšek

Nastavit správně pojištění invalidity je oříšek. Cena by měla být až na druhém místě, jenže zároveň se musí vejít do klientova rozpočtu. „V prvé řadě je třeba vybírat mezi pojištěními invalidity z jakýchkoli příčin, nespoléhat se pouze na jeho úrazové varianty. A i samotné úrazové pojištění či pojištění trvalých […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

27. 06. 2022

Inflace nutí upravit i životní pojištění

Růst cen se promítá do všech oblastí výdajů. Utáhnout energie a nájem je čím dál tím těžší. Naplnit nádrž stojí skoro o polovinu víc než před rokem. Jen platy za inflací pokulhávají. Kde ušetřit? „Rozhodně ne na životním pojištění,“ říká Simona Kadlečková, oblastní ředitelka finančněporadenské společnosti Fincentrum & Swiss […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

17. 06. 2022

Inflace ohrožuje i pojištění

Dvojciferná inflace zbavuje lidi úspor na bankovních účtech. Ovšem zároveň zvyšuje cenu majetku. A ten by měl být dostatečně chráněn pojištěním. Jenže velká část Čechů majetek dostatečně chráněn nemá. Proč je potřeba pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat? A na co nezapomenout při uzavírání pojistky?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.