Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Zájem o finanční mobilní aplikace akceleruje

V prvním čtvrtletí letošního roku bylo celosvětově dosaženo téměř jeden a půl miliardy stahování aplikací pro mobilní telefony z oblasti finančních služeb. Oproti loňskému prvnímu čtvrtletí se jedná o nárůst o 34 %. Růst tedy zrychlil i proti loňsku, kdy meziročně 20/19 za první čtvrtletí objem stahování finančních aplikací rostl „jen“ o čtvrtinu. Vyplývá to z dat o stahování aplikací přes dvě vedoucí služby na trhu, App Store a Google Play, které analyzovala investiční společnost BCM Begin Capital Markets.

Skokově se za poslední rok také zvýšil podíl stažení finančních aplikací na celkovém počtu stažení aplikací. Zatímco v před-covidovém roce 2019 činil v první čtvrtletí tento podíl 2,52 %, o rok později byl 2,61 %, nicméně letos za první tři měsíce už podíl stažených finančních aplikacích na všech dosahoval 4,1%.

„Akceleraci zájmu široké veřejnosti o finanční aplikace přisuzujeme dvěma hlavním faktorům, z nichž v obou hrají roli důsledky pandemie,“ komentoval výsledky Tomáš Kolomazník, hlavní analytik BCM Begin Capital Markets, a vysvětlil: „Jedním faktorem byl obecně fakt, že si lidé začali z domova vyřizovat ve větší míře nejen nákupy, ale i bankovní služby, zejména platby. Druhým faktorem, který se projevil zejména v prudkém nárůstu o investiční a tradingové aplikace, bylo více času tráveného v domácnosti při udržení či dokonce navýšení disponibilního příjmu. Zjednodušeně řečeno, lidé se namísto cestování a jiných volnočasových aktivit více věnovali i přemýšlení nad využitím svých volných prostředků a začali aktivně investovat.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.