Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Začíná hlasování o Letní školu Rozumíme penězům

Banky 17.05.2016 | 13:50 0 Komentářů

Soutěž o „Letní školu Rozumíme penězům“, plnou volnočasových aktivit a zábavných vzdělávacích programů, má svých osm finalistů. První vítěznou třídu vyberou fanoušci na facebookovém profilu MONETA Money Bank od 17. do 20. května do 12:00 a o druhé třídě rozhodnou zaměstnanci banky na svém intranetu. Dvě vítězné třídy pak pojedou na letní školu, která se uskuteční od 15. do 17. června ve Svobodě nad Úpou. Letní školu finančně podporuje MONETA Money Bank a organizačně ji zajistí nezisková společnost AISIS ve spolupráci s dobrovolníky z banky. (Tisková zpráva: MONETA Money Bank)

Šestý ročník „Letní školy Rozumíme penězům“ se blíží do finále. Do soutěže o pobyt na letní škole se mohly přihlásit všechny základní školy, které splnily dvě podmínky: jsou členy Klubu Rozumíme penězům a zároveň žáci 2. stupně těchto škol natočili krátké video na téma „Jak se v naší škole učí Rozumíme penězům“. Na tvorbě videoklipu se musela podílet celá třída, takže si malí filmaři vyzkoušeli i trochu jiné dovednosti, než jaké se učí na hodinách. Do finále se dostalo osm tříd, ze kterých dvě pojedou na letní školu.

Program Letní školy Rozumíme penězům

Letošní „Letní škola Rozumíme penězům“ se uskuteční ve Svobodě nad Úpou od 15. do 17. června. Společně s žáky pojedou i dva učitelé z každé vítězné školy.

„Letní škola nabídne dětem mnoho různých aktivit, které se budou odehrávat převážně v přírodě. Žáci se budou učit například točit film, vyzkouší si tak práci s kamerovou technikou a fotoaparáty, a budou se učit používat i GPS,“ říká Zuzana Pokorná, specialistka společenské odpovědnosti z MONETA Money Bank, která projekt zaštiťuje po odborné stránce. „Chybět nebudou deskové hry a ani velmi oblíbená diskotéka a mnoho dalších aktivit v přírodě,“ dodává.

Děti se díky projektu učí hospodařit

Projekt Rozumíme penězům je ze strany učitelů velmi vítaný, protože připravuje školáky na reálné životní situace. Děti se na praktických příkladech učí plánovat rodinný rozpočet a společně se rozhodují, zda raději pojedou na dovolenou, koupí si auto, nebo peníze investují. V dalších hodinách pak zjišťují, jak toto rozhodnutí ovlivní jimi řízený rozpočet v budoucnu. Učitelé považují za nejpřínosnější lekce z hospodaření domácnosti či zodpovědného zadlužování.

„Jsme velmi rádi, že se děti zapojené do projektu chovají k financím ve většině případů zodpovědně, a ve svých znalostech i řešení životních situací často dokonce předčí své rodiče,“ říká Zuzana Pokorná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.