Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Začátek nového týdne se akciovým burzám nepovedl

Investice 12.11.2018 | 20:02 0 Komentářů

Přestože ve Spojených státech je vzdávána památka válečným veteránům a mnoho veřejných i soukromých institucí je zavřena, newyorská akciová burza i Nasdaq dnes obchodují. Převažují však výprodejní příkazy. Tři nejsledovanější indexy, Dow Jones, S&P 500 a Nasdaq, ztrácejí mezi 0,9 až 1,7 %. V rámci nejširšího indexu S&P 500 (-1,0 %) se daří pouze akciím utilit a realitních developerů, které rostou o 0,3 %. Nejhůře jsou na tom informační technologie s propadem o 2,2 %.

Evropský Stoxx 600 končí dnešní obchodování se ztrátou 0,7 %. I zde jsou největší překážkou informační technologie, které umazávají přes tři procenta. Jediným sektorem v plusu jsou akcie ropných společností, které přidávají zhruba jedno procento po zprávách, že by v roce 2019 mělo dojít ke snížení produkce černého zlata.

Pražský parket zahájil nový týden propadem o dvě třetiny procenta. Největší měrou se na tomto výsledku podílely tuzemské banky, když Komerční přišla o dvě procenta a Moneta o 1,2 %. Druhá zmíněná zůstává nadále pod tlakem chystané akvizice Air Bank a českého a slovenského Home Creditu. My jsme k ní dnes zveřejnili podrobnější komentář, který můžete nalézt na našich webových stránkách http://bit.ly/MONET_1811akv. Jeho výsledkem bylo, že nám transakce za zveřejněných podmínek zejména z pohledu celkové ceny nepřijde pro současné akcionáře přínosná. Vítězem dneška se staly akcie rakouské pojišťovny VIG, které si polepšily o 1,2 %. Na stupni vítězů ji doplnila textilka PFNonwovens (+0,9 %) a mediální skupina CME (+0,7 %). Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem v hlavní části dosáhl pouze 300 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.