Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Začátek nového týdne se akciím nepovedl

Investice 14.01.2019 | 17:49 0 Komentářů

Evropský index Stoxx 600 zahájil nový týden v červeném. Prakticky od otevření ztrácí minimálně půl procenta, během oběda se jeho ztráty vyšplhaly až k jednomu procentu. Několik desítek minut před uzavřením trhů odepisují zhruba 0,6 %. V sektorovém členění se nedaří žádnému odvětví.

Nejhůře vstoupily do nového týdne farmaceutické společnosti, jejichž akcie klesají o více jak 1,5 %. Naopak na hraně ziskovosti a ztrátovosti se obchodují akcie energetických firem. Důvodem převahy prodejních příkazů byly ranní statistiky o vývoji čínské obchodní bilance, kde výrazně zklamala dynamika růstu exportů a importů, a na kterou již během ranního obchodování reagovaly asijské trhy.

Červené monitory neminuly ani americké obchodníky. Index S&P 500 v úvodní hodině pondělní seance klesá o půl procenta. I zde se akcie vyprodávají napříč všemi sektory, výjimkou jsou však finanční instituce, jejichž akcie rostou o 0,6 %. To je možná i překvapením v kontextu zveřejněných hospodářských výsledků Citigroup, kde velkým zklamáním byly výnosy z obchodování s dluhopisy, které výrazně zaostaly za očekáváními. Akcie banky zprvu zamířily do mínusu, nicméně poměrně rychle se ze ztrát otřepaly a aktuálně přidávají 2,6 %. Čistý zisk ve výši 1,61 USD na akcii překonal očekávání.

Pražský parket uzavřel s jednoprocentní ztrátou. Na té se nejvíce podepsala Erste, která odepsala 2,6 %. S výjimkou Komerční banky se nedařilo žádné velké emisi.  Přes jedno procento ještě ztratily Avast, O2 Czech Republic a Vienna Insurance Group. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když byly v hlavní části dne zobchodovány akcie za pouhých 300 mil. CZK.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.