Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

ZA PRVNÍ POLOLETÍ 2015 VYKÁZALA RAIFFEISENBANK ZISK PŘEVYŠUJÍCÍ 1,3 MILIARDY KORUN

Banky Raiffeisenbank 19.08.2015 | 13:47 0 Komentářů

Meziroční růst prodejů produktů domácnostem i firmám

 • Úspěšné akvizice nových klientů

 • Meziroční růst klientských úvěrů o 13,1 % na 181 miliard Kč 

 • Klientské vklady meziročně narostly o 15,9 % na 167 miliard Kč

 • Čistý zisk se meziročně zvýšil o 30 % na 1,33 miliardy Kč

 • Silná kapitálová pozice: kapitálová přiměřenost ve výši 16,1 %

  „V průběhu prvního pololetí letošního roku se tuzemská ekonomika vyvíjela velmi dobře a ve zdravém prostředí proto stoupala i poptávka po bankovních produktech, zejména pak po hypotečních a spotřebitelských úvěrech,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Igor Vida a dodává: „Naše banka dosáhla za prvních šest měsíců letošního roku výborných obchodních výsledků. V oblasti spotřebitelských úvěrů jsme v červnu pokořili dosavadní měsíční prodejní rekord, klientům jsme v prvním pololetí poskytli téměř 4000 hypoték v celkovém objemu 8 miliard korun, a dále nám rostou také úvěry pro podnikatele i pro větší korporátní klienty.“  

  „Náš letošní obchodní úspěch se logicky promítá do čistého zisku Raiffeisenbank, který za první pololetí přesáhl hranici 1,3 miliardy korun. K třicetiprocentnímu meziročnímu nárůstu zisku pozitivně přispěly vyšší čisté úrokové výnosy, vyšší výnosy z obchodování na finančních trzích a na nákladové straně pak nižší náklady na úvěrové riziko a nižší provozní náklady v důsledku úsporných opatření přijatých v minulých letech,“ doplňuje Igor Vida. 

  BLIŽŠÍ INFORMACE K HOSPODÁŘSKÝM VÝSLEDKŮM ZA 1. POLOLETÍ 2015

  ČISTÝ ZISK A VÝNOSY

  Čistý zisk banky za první pololetí roku 2015 dosáhl výše 1,33 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 30,3 %. Celkové provozní výnosy banky vzrostly o 4,8 % především díky vyšším čistým úrokovým výnosům a výnosům z operací na finančních trzích.

  Čisté úrokové výnosy banky meziročně vzrostly o 6,9 % na 3,1 miliardy Kč. Čisté příjmy z poplatků meziročně klesly o 6,6 % na 926 milionů Kč. Ostatní výnosy banky, které zahrnují především výnosy z operací na finančních trzích, meziročně vzrostly o 13,5 % na 666 milionů Kč.

  VKLADY A ÚVĚRY

  Celková aktiva dosáhla výše 227 miliard Kč a meziročně tak vzrostla o 15,8 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům se meziročně zvýšil o 13,1 % na 181 miliard Kč. K růstu přitom došlo ve financování domácností (spotřebitelské úvěry a hypotéky) i firem. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 15,9 % na 167 miliard Kč.

  NÁKLADY

  Provozní náklady meziročně mírně poklesly o 4,2 % na 2,4 miliardy Kč, a to především v důsledku řady úsporných opatření přijatých v minulých letech.

  ŘÍZENÍ RIZIK

  Ztráty ze znehodnocení úvěrů a jiných pohledávek díky dobré kvalitě úvěrového portfolia poklesly meziročně o 13,1 % na 530,7 milionů Kč.

  KAPITÁL

  Kapitálová přiměřenost banky ke konci prvního pololetí 2015 dosáhla 16,1 % oproti 14,17 % ke konci prvního pololetí minulého roku. Na konci dubna 2015 rozhodla valná hromada banky o rozdělení zisku za rok 2014, kdy 1,126 miliardy Kč bylo použito na výplatu dividend akcionářům a 923 milionů Kč bylo převedeno do nerozděleného zisku. Navýšení nerozděleného zisku mělo pozitivní dopad na kapitálovou přiměřenost banky.

UDÁLOSTI PRVNÍHO POLOLETÍ 2015

 • Od 1. února nabízí Raiffeisenbank klientům nový spořicí účet eKonto Flexi, který se s úrokovou sazbou 1,3 % řadí mezi nejvýhodnější spořicí účty na tuzemském trhu. Vklady na tomto účtu nejsou vázány žádnou výpovědní lhůtou ani plněním jakýchkoli dalších podmínek. Nový spořicí účet je možné zdarma získat k účtům eKonto SMART i eKonto KOMPLET.

 • V průběhu prvního pololetí 2015 pracovala Raiffeisenbank na zcela nové podobě své webové prezentace www.rb.cz. Kromě nového designu jsou internetové stránky banky od začátku dubna pro klienty uživatelsky přívětivější a přehlednější. Samozřejmostí je pak dostupnost nového webu nejen prostřednictvím osobních počítačů, ale také chytrých mobilních telefonů a tabletů. 

 • V květnu uspěla Raiffeisenbank v soutěži finančních produktů Zlatá koruna, kde získala čtyři třetí místa v kategoriích Novinka roku, Hypotéky, Podnikatelské účty a Platební karty.

 • V červnu přišla Raiffeisenbank se speciální nabídkou pro rodiče. Klienti na rodičovské či mateřské dovolené mohou získat vedení eKonta SMART zdarma již při kreditním obratu 5 tisíc korun měsíčně namísto původních 15 tisíc Kč. Podmínka tří odchozích plateb zůstává, ale zůstávají také všechny výhody konta včetně neomezených výběrů ze všech bankomatů v ČR či výhodného úroku 1,3 % na spořicím účtu. Limit příchozích plateb pro zvýhodněné vedení účtu je pro matky i otce na rodičovské či mateřské dovolené snížen z 15 tisíc Kč na 5 tisíc Kč měsíčně také
  u eKonta KOMPLET.

 • Raiffeisenbank připravila ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA nový jednoduchý produkt šitý na míru malým a středním podnikatelům. Ti si tak od června letošního roku mohou k podnikatelskému účtu sjednat cenově výhodný balíček pojištění nejčastějších rizik, se kterými se v podnikání setkávají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.