Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Vzpomínalo se na Václava Havla, který byl a je symbolem pro celý svět

Investice 18.12.2018 | 10:29 0 Komentářů

Bývalý disident a pozdější prezident se stal symbolem svobody a demokracie nejen pro Česko, ale také pro Evropu a celý svět. Nejen tato myšlenka zazněla na vzpomínkovém večeru v Prague Business Clubu u příležitosti sedmého výročí úmrtí Václava Havla. Mezi předními podnikateli na osobnost prvního prezidenta České republiky vzpomínali jeho kolegové, přátelé i blízcí spolupracovníci. Mezi hosty nechyběl ani bratr Ivan.

Pozvaní hosté si mimořádnou osobnost připomněli nejen jako politika, ale také jako dramatika, esejistu, filosofa a především výjimečného člověka, s jeho klady i zápory. Oceňovali nejen talent pro divadelní drama, politické schopnosti, i jeho velký smysl pro humor. Písničkář Vladimír Merta připomněl, že Havel dokázal někdy působit až jako kabaretiér, Michael Kocáb vnímal jeho humor jako velmi osvěžující.

Filozof a signatář Charty 77 Daniel Kroupa ocenil Havlovu schopnost kritické reflexe sebe sama a připomněl, že celou svou činnost budoval na mravním principu odpovědnosti. Zejména tento přístup podle Václava Marhoula, který s Havlem rovněž spolupracoval, v dnešní české politice nesmírně chybí.

„Naše společnost by si měla u příležitosti významných výročí připomínat nejen Masaryka, ale také Václava Havla, protože jeho odkaz je nezapomenutelný,“ upozornil na setkání Michael Kocáb a upozornil, že je na čase znovu pozvednout Havlův prapor a ideály. „Při státním pohřbu jeli na lafetě pouze Masaryk a Havel. Nikdo jiný si to už nezaslouží,“ upozornil Marhoul.

V rámci večera také hosté shlédli dosud nepublikované záběry z pracovního, ale především osobního života Václava Havla. Vzpomínky doprovodil svými písničkami hudebník Vladimír Merta a Jaroslav Hutka s dnes již legendární skladbou Havlíčku, Havle nebo novinkou Ovarova revoluce, kritizující současného prezidenta Miloše Zemana.

Mezi přítomnými byl také Karel Hvížďala, Tomáš Sedláček, Helena Třeštíková, Pavel Žáček, David Smoljak, Tomáš Klvaňa, Josef Baxa a další.

Záznam vzpomínkového večera: https://youtu.be/aFOIasq9gpQ.

Tisková zpráva PRAGUE BUSINESS CLUB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.