Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Výzkum PČS: V nepříznivých životních situacích spoléháme na životní pojištění víc než na partnera

Každý třetí Čech má pro případ vážné nemoci zajištěnu náhradu příjmu životním pojištěním, každý čtvrtý by se v takové situaci spolehnul na svého partnera. Zatímco nebezpečí ztráty příjmu si uvědomujeme, o nebezpečí ochrnutí a jeho finančních důsledcích třetina lidí ani nepřemýšlí. To jsou výsledky výzkumu, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.

„Zeptali jsme se lidí, zda a jak mají zajištěnu náhradu příjmu v případě, že na půl roku onemocní,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Třetina lidí se spoléhá na životní pojištění a na partnera, každému pátému by pomohli rodiče. A 16 % lidí by si vystačilo jen s nemocenskou.“

Lidé vědí, jak se jim v době nemoci sníží měsíční příjem, počítají s jeho poklesem o 50 %. Češi věří, že s dlouhodobou nemocí by se dokázali s pomocí blízkých vypořádat. Půl milionu korun na přestavbu bytu na bezbariérový má ale jen osm lidí ze sta. Celá třetina dotázaných takový problém vůbec neřeší a další třetina o tom sice přemýšlí, ale řešení v životním pojištění nevidí. Přitom riziko invalidity patří v Čechách dlouhodobě k nejpodceňovanějšímu a peníze z pojistky již pomohly stovkám klientů.

Výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos pomocí on-line dotazníku na 1 017 respondentech ve věku 18–65 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.