Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Výzkum PČS – Nejsilnější motivy pro sjednání životního pojištění: narození dítěte a vážná událost v rodině

Impulzem pro sjednání životního pojištění je podle výzkumu Pojišťovny České spořitelny nejčastěji narození dítěte nebo vážná životní situace blízkého člověka. Zkušenost s vážným onemocněním nebo úrazem má šest lidí z deseti. Češi se nejvíce obávají rakoviny, infarktu a mrtvice. On-line výzkum realizovala společnost Ipsos.

„Češi přemýšlejí o sjednání životní pojistky ve chvíli, kdy se jim narodí dítě, nebo když někdo z jejich blízkých vážně onemocní. Zkušenost s vážným úrazem nebo onemocněním má 62 % Čechů,“ shrnuje závěry výzkumu Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Zhodnocení peněz se dostává do pozadí, podstatnější je pro klienty jistota finanční pomoci v těžké životní situaci.“

Šest lidí z deseti se přímo či nepřímo setkalo s vážným úrazem nebo onemocněním. Dotázaní konkrétně uváděli onkologická onemocnění, těžké úrazy, zlomeniny a ochrnutí. Životní pojištění si lidé už sjednávají kvůli pojištění rizik, ne pro zhodnocování peněz. Každý čtvrtý Čech má navíc pozitivní zkušenost s plněním ze životního pojištění.

Výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos pomocí on-line výzkumu na 1 017 respondentů ve věku od 18 do 65 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.