Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Vysoká volatilita na devizovém trhu stála za rekordním rokem AKCENTY CZ

Investice 05.05.2021 | 19:25 0 Komentářů

Rok 2020 byl ve znamení nejistoty vyvolané pandemií Covid-19. Na devizovém trhu vyvolala vysokou volatilitu, kterou dokázala AKCENTA využít a loňský rok se tak zapíše mezi obchodně nejúspěšnější v její historii.

Hradec Králové, 5. 5. 2021 – AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, vykázala za rok 2020 čistý zisk téměř 61 milionů korun. Pro své klienty, jejichž počet se přehoupl přes 42 tisíc, realizovala AKCENTA v uplynulém roce obchody v objemu 177 miliard korun. Velmi výrazně stoupl také objem poskytnutého zajištění, meziročně více než dvojnásobně. Na velmi pozitivních obchodních číslech se výrazně podepsala nejistota vyvolaná pandemií Covid-19. To potvrzuje také předseda představenstva AKCENTY CZ Milan Cerman:

„Rok 2020 byl bez jakýchkoliv debat atypický. S pandemií přišla ruku v ruce bezprecedentní nejistota, se kterou jsme se museli všichni vyrovnat, a která měla signifikantní dopad i na devizový trh. Výrazná volatilita enormně zvýšila zájem našich klientů o zajišťovací instrumenty, na což jsme byli připraveni a poskytli jsme jich tak více než dvojnásobný objem oproti roku 2019. Tento fakt spolu se zájmem klientů o větší transakce a další expanzí na všech trzích znamenal pro AKCENTU nejúspěšnější hospodářský výsledek v historii.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.