Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Výsledky firem pozitivně překvapují, ale to trhům k růstu nestačí

Investice 15.04.2019 | 17:43 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily týden poklesem. Důvodem může být možná nervozita z budoucích obchodních jednání mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Její zástupci dnes odhlasovali, že EU může vstoupit do obchodních jednání se Spojenými státy. Trhům nepomáhají ani pozitivní hospodářské výsledky společností, když například Citigroup předčila odhady ziskovosti o více jak 11 % a dosáhla čistého zisku za první kvartál ve výši 4,71 mld. USD. Výsledkem nervozity na trzích je, že index Dow Jones ztrácí 0,1 %, S&P 500 klesá také o 0,1 % a Nasdaq přichází o 0,2 %. V rámci indexu S&P 500 se nejhůře vede realitním developerům (-0,7 %).

Evropské trhy se dnes příliš nehýbou a jen oscilují kolem pátečních zavíracích cen. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o pouhé čtyři setiny procenta. Nejlépe se daří telekomunikačním firmám se ziskem 0,6 %, zatímco na opačné straně se nachází stejně jako ve Spojených státech realitní developeři se ztrátou 0,3 %.

Pražská burza dnes za průměrné obchodní aktivity oslabila o 0,1 %. Za tento pokles může hlavně textilka PFNonwovens a energetická skupina ČEZ. Obě firmy shodně ztratily 1,3 %. Od větší ztráty indexu pomohly výkony telefonního operátora O2 (+0,6 %) či Erste Group (+0,5 %).

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.