Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Výsledková sezóna ve Spojených státech opět dělá radost

Investice 16.04.2019 | 18:54 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování růstem poté, co řada firem zveřejnila velmi povzbudivé výsledky hospodaření za první čtvrtletí. Všech osm společností, mezi nimiž jsou například Bank of America či Johnson & Johnson, které dnes prezentovaly svá finanční čísla, překonalo očekávání trhu v oblasti ziskovosti. Díky tomu index Dow Jones posiluje o 0,2 %, S&P 500 přidává také 0,2 % a technologický Nasdaq roste o 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejvíce daří sektoru zdravotnictví (+0,4 %), a to právě díky výsledkům společnosti Johnson & Johnson, jejíž akcie rostou o více jak 2,5 %.

Evropské trhy se přidávají ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,3 %. S výjimkou síťových odvětví (-0,7 %) a energetických společností (-0,7 %) se daří všem sektorům. Nejlépe jsou na tom finanční instituce se ziskem 1 %.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,7 %. Jedinou příčinou, proč tuzemská burza nerostla byla Komerční banka (-4 %), jejíž akcie se dnes poprvé obchodují bez nároku na dividendu. Na opačné straně se nachází likérka Stock Spirits (+1,5 %) či pojišťovna VIG (+1,4 %). Dnes jsme vydali novou tematickou analýzu s názvem Akciová strategie zaměřenou na dividendové tituly.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.