Neděle 26. května. Svátek má Filip.

Výprodejová vlna je snad u konce

Investice 12.10.2018 | 17:15 0 Komentářů

Americké akciové burzy po otevření trhů přerušily dvoudenní výprodejovou vlnu. Průmyslový Dow Jones roste o 1,4 %, S&P 500 si připisuje 1,4 % a technologický Nasdaq získává dokonce 2,5 %. V rámci indexu S&P 500 se daří téměř všem sektorům, když se jejich zisky pohybují až do výše přes 3 % v případě technologických firem. Jediný ztrátový sektor jsou utility, které odepisují 0,3 % ze své hodnoty.

Evropské trhy dnes již od svého otevření navázaly na vývoj v Asii a rostou. Hlavní index Stoxx 600 posiluje o 0,5 %. Rostou téměř všechny sektory až do výše 1,5 % (technologické firmy). Nedaří se především developerům, kteří ztrácejí 0,7 %.


Pražská burza oslabila o 0,4 %. Nejvíce dnes ztratila Moneta Money Bank (-1,4 %), likérka Stock Spirits (-1,2 %) či pojišťovna VIG (-0,8 %). Zisky se podařilo vybojovat pouze textilce PFNonwovens (+0,4 %) a Komerční bance (+0,3 %). Hlavním tématem tohoto týdne na pražském parketu byla plánovaná akvizice Air Bank spolu s českou a slovenskou částí Home Creditu Monetou. Od pondělí, kdy byla tato událost oznámena se propadla cena akcií Monety o téměř 5 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod ročním průměrem.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.