Úterý 11. prosince. Svátek má Dana.

Výprodejová vlna je snad u konce

Investice 12.10.2018 | 17:15 0 Komentářů

Americké akciové burzy po otevření trhů přerušily dvoudenní výprodejovou vlnu. Průmyslový Dow Jones roste o 1,4 %, S&P 500 si připisuje 1,4 % a technologický Nasdaq získává dokonce 2,5 %. V rámci indexu S&P 500 se daří téměř všem sektorům, když se jejich zisky pohybují až do výše přes 3 % v případě technologických firem. Jediný ztrátový sektor jsou utility, které odepisují 0,3 % ze své hodnoty.

Evropské trhy dnes již od svého otevření navázaly na vývoj v Asii a rostou. Hlavní index Stoxx 600 posiluje o 0,5 %. Rostou téměř všechny sektory až do výše 1,5 % (technologické firmy). Nedaří se především developerům, kteří ztrácejí 0,7 %.


Pražská burza oslabila o 0,4 %. Nejvíce dnes ztratila Moneta Money Bank (-1,4 %), likérka Stock Spirits (-1,2 %) či pojišťovna VIG (-0,8 %). Zisky se podařilo vybojovat pouze textilce PFNonwovens (+0,4 %) a Komerční bance (+0,3 %). Hlavním tématem tohoto týdne na pražském parketu byla plánovaná akvizice Air Bank spolu s českou a slovenskou částí Home Creditu Monetou. Od pondělí, kdy byla tato událost oznámena se propadla cena akcií Monety o téměř 5 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod ročním průměrem.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.