Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Výprodejní vlna smetla akcie do kanálu

Investice 17.05.2017 | 16:47 0 Komentářů

Akciové trhy dnes zasáhla výprodejní vlna a spláchla všechny sektory do červeného. Index Stoxx 600 v závěru dnešní seance padá o zhruba jedno procento. Nejhůře se daří finančním titulům, které odevzdávají 1,6 %. Více jak jedno procento odepisují těžaři komodit nebo průmyslové podniky. Obecně by se dalo říci, že v nejhlubších vodách se topí především akcie cyklických odvětví.

To může do jisté míry souviset se současnými rozpory Donalda Trumpa, které mohou snižovat sílu stávající administrativy prosazovat slibovaná opatření především v oblasti investic do infrastruktury, bankovní regulace nebo daňových změn. Není tak překvapením, že na začátku seance svítí červené monitory i americkým akciovým obchodníkům. Index S&P 500 se dále vzdaluje od svého maxima a ze své hodnoty odepisuje další jedno procento.

Ani pražské burze se výprodeje nevyhnuly, a tak si z dnešní seance odnesla ztrátu ve výši 0,6 %. Hned šest z 13 titulů dnes propadlo o více jak jedno procento. Nejhůře se dařilo akciím mediální skupiny CME, které přišly o více jak šest procent. Na propadu indexu PX se ale nejvíce podílely akcie ČEZ, které dnes ztratily 2,4 %. Od hlubších ztrát ušetřily index akcie Komerční banky (+0,5 %) a Erste (+0,4 %). Nebyly však zdaleka nejziskovějšími, když si dnes nejvíce polepšily akcie textilky Pegas (+2,4 %) a Philip Morris ČR (+2,1 %).

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.