Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Výhody každé jízdy do 15 minut zdarma od Hello bank! využívají měsíčně tisíce rekolistů

Banky 22.05.2018 | 10:26 0 Komentářů

Hello bank! by Cetelem  – to není jen digitální banka, svět financí a technologií, ale také podpora dobrých věcí, které mají nápad a mohou usnadnit každodenní život. Proto se banka rozhodla i letos podpořit městský bikesharing projektu Rekola. Službu využívá již přes 90 000 uživatelů bez ohledu na věk, kteří nejčastěji jezdí trasy do 9 minut. Díky Hello bank! mají své jízdy zadarmo, protože banka hradí prvních 15 minut každé výpůjčky. Toto partnerství jen za letošní březen přineslo bezplatné jízdy 2 000 rekolistům a v dubnu se počet cyklistů, kteří si půjčili růžové kolo zdarma, dokonce zpětinásobil.

Spolupráce Hello bank! s projektem Rekola odstartovala v září 2017 a i za 4 měsíce uplynulého roku přinesla hmatatelné výsledky – 919 019 Kč ušetřených v peněženkách rekolistů a 5 435 kg CO2, které nezatížily ovzduší. “Cyklistika nás v Hello bank! baví a všichni jsme v podpoře projektu Rekola za jedno. Někteří naši kolegové už na růžovém kole jezdí pravidelně do práce.” říká, Gabriela Pithartová, Brand and Customer Experience Director Hello bank!. “Ale hlavně máme radost, že díky naší podpoře je ekologická mobilita po městě dostupnější. My sami vnímáme bikesharing jako efektivní doplnění veřejné dopravy v Praze a dalších městech,” doplnila Gabriela Pithartová.

Partnerství Helo bank! a Rekola prověřila i nečekaná dopravní situace v Praze, kdy v době uzavření Libeňského mostu byla oprášena zazimovaná rekola, která umožnila lidem dostat se na druhý břeh řeky. To vše opět s výhodou bezplatných jízd do 15 minut s Hello bank!, což bylo na překonání mostu naprosto dostačující. Od začátku roku až do konce dubna již Hello bank! lidem pomohla ušetřit 1 274 720 Kč.

To, kam za pouhých patnáct minut cyklista v Praze dojede, je překvapivě docela zajímavý kus cesty. Po městě si to z několika míst banka zkusila s aplikací pro chytré telefony “Na Kole Prahou”. Z centrály Hello bank!, která sídlí na Smíchově v ulici Karla Engliše, se tak cyklista do patnácti minut dostane na Malostranské či Karlovo náměstí. Do čtvrt hodiny dojede do podolské porodnice i cykotatínek, kterému zavolá manželka, že už je ten pravý čas, aby nezmeškal narození dcery nebo syna…

Pokud na růžovém kole vyrazí cyklista z Malostranského náměstí, bude do patnácti minut v Letenských sadech, kde se po práci může odreagovat na inlinech a užít si

krásný výhled na Prahu. Anebo na Můstku, odkud už je to jen kousek na dobrý film ve Slovanském domě. Když si kolo půjčí na druhé straně řeky a vyrazí ze Staroměstského náměstí, do patnácti minut bude na Těšnově, Náměstí Jiřího z Poděbrad nebo u skateparku na Štvanici.

Od 1. května 2018 si mohou 15 minut zdarma na rekolech užívat i obyvatelé Ostravy. Právě zde se spustil další testovací provoz Rekol. „Například za cestu z Hlavního nádraží na Masarykovo náměstí tak cyklista nezaplatí ani korunu,“ uvedl Vítek Ježek, zakladatel a ředitel projektu Rekola. Prvních 15 minut hradí Hello bank! rekolistům kromě Prahy a Ostravy i v Brně, Olomouci a Liberci. Kolo si přitom všude půjčíte během chvilky – přes mobilní aplikaci, webový prohlížeč, Facebook Messenger a také přes SMS.

Tisková zpráva: Hello bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.