Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Výhled 2018 Fidelity International: Asijské dluhopisy ovlivní situace v USA

Investice 23.01.2018 | 11:14 0 Komentářů

V roce 2017 se asijským dluhopisům s vysokým výnosem dařilo dobře. I v letošním roce bude dynamika asijského trhu podporovat tyto dluhopisy. Asijské dluhopisy s investičním stupněm mají pozitivní dlouhodobý výhled, přesto mohou v roce 2018 zažít značné výzvy. Eric Wong, porfolio manažer společnosti Fidelity International komentuje: „Nejistota ohledně uvolňování rozvahy FEDu a nižší úroveň růstu v Číně může způsobit přecenění na trzích.  Tato volatilita ale může přinést chytrým investorům zajímavé příležitosti.“

Podobně jako růst úrokových sazeb, tak i uvolňování rozvahy FEDu nemá historický precedent, takže je potřeba vše důkladně sledovat. Kvantitativní uvolňování je jedním z nástrojů monetární politiky centrálních bank a vedlo v uplynulé dekádě u nástrojů s fixním příjmem k býčímu trhu. Opak kvantitativního uvolňováni, tedy omezování, je něco, s čím nemají trhy zkušenost. Je pravděpodobné, že trh může být překvapený některou z reakcí na chování FEDu.

Eric Wong doplňuje: „Myslím, že monetární podmínky se v USA budou postupně omezovat, takže očekávám růst výnosů. S tím, jak FED bude zpřísňovat politiku, by i ECB měla v této politice následovat, a pravděpodobně by se spready měly rozšiřovat. Vzhledem k úvěrovému riziku dojde k přecenění, což obvykle končí nadměrnými korekcemi.“

Je pravděpodobné, že investory překvapí i Čína. „Já osobně myslím, že nás čeká zpomalení větší, než řada účastníků trhu tuší. Při dané velikosti a důležitosti Číny, jak regionálně, tak globálně, jakákoliv překvapení ohledně růstu pravděpodobně způsobí značnou reakci na trhu,“ říká Eric Wong. „Zpomalení čínské ekonomiky je v roce 2018 široce očekávané. Vládní stimuly z roku 2016 by přesto možná ještě mohly mít efekt na ekonomiku a podporovat delší období mírného růstu. Toto delší období může být dáno i přechodem ekonomiky od zpracovatelského průmyslu k aktivitám více zaměřeným na služby,“ doplňuje Bryan Collins, portfolio manažer působící v hongkongské pobočce Fidelity International. Obecně se očekává, že chuť investovat napříč sektory zahrnující výrobu, nemovitosti a infrastrukturu se zbrzdí, což jistě povede k pomalejšímu růstu v Číně.

Pozitivní je, že s tím, jak trh s asijskými dluhopisy pokračuje v růstu a dále dospívá, lze vidět další a další emise a čím dál větší sektorovou diversifikaci. V roce 2017 byla zaznamenána rekordní nabídka nových dluhopisů, která poskytla atraktivní příležitosti a ty byly dokonale absorbovány trhem. Zvyšování likvidity může být rozumné v období tržní volatility, aby měli investoři po ruce „munici“ a byli připraveni investovat do nových emisí.

Investoři by rovněž mohli využít taktické alokace do titulů v zemích, kde je hodnota. „Já osobně zvyšuji expozici směrem k rozumným korejským dluhům, které jsou nízko oceněné kvůli geopolitické volatilitě. Stále se také přikláním k zemím s atraktivním oceněním, kde lze takticky podpořit zisky a výnosy,“ dodává Eric Wong z Fidelity International.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.