Čtvrtek 09. července. Svátek má Drahoslava.

Vybrané spotřebiče a dražší spotřební elektronika se vyplatí pojistit

Praha, 17. října 2019 – Podzim a předvánoční týdny jsou obdobím, kdy tržby obchodů s elektronikou a domácími spotřebiči atakují rekordy. Pokud si budete pořizovat mobilní telefon či vybavení domácnosti pro sebe, stejně tak pokud jimi chcete obdarovat své blízké, je dobré zauvažovat o pojištění. To se obecně vyplatí s rostoucí pořizovací cenou výrobku. 

Pojištění prodloužené záruky

Standardní dvouletou zákonnou záruku si můžete prodloužit o jeden, dva nebo tři roky a mít tak jistotu, že nebudete mít dlouhou dobu zbytečné náklady na opravy navíc. Prodloužená záruka totiž pokrývá mechanické, elektronické nebo elektrické vady spotřebičů, na které by se vztahovala zákonná záruka prodejce, avšak vada nastane nebo se projeví až po jejím skončení. Pojištění je nejvíce vhodné ke spotřebičům do domácnosti, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, myčky, televize apod., ale obecně lze pojistit širokou škálu výrobků.

“V případě škody zajistíme opravu přístroje zdarma. Oprava proběhne přímo u majitele doma nebo si přístroj vyzvedneme a přivezeme opravený zpět. A pokud výrobek není možné opravit, získáte kredit na nákup nového přístroje dle vašeho výběru tam, kde jste nakoupili ten původní, nebo vám pošleme peníze na účet. Pojištění sjednáte rychle a jednoduše přímo při koupi výrobku, bez nutnosti návštěvy pojišťovny,“ říká Viktor Houška, ředitel produktu BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

 

Pojištění nahodilého poškození a odcizení

Pojištění nahodilého poškození a odcizení si lze sjednat při koupi nového mobilního zařízení a v případě, že dojde k nahodilému poškození, tak vám jej pojišťovna nechá opravit. Pokud by již oprava nebyla možná, oprava se nevyplatí nebo dojde k jeho odcizení, dostanete od pojišťovny nový přístroj nebo náhradu. „Pojištění platí celosvětově, tedy i když jste na dovolené. I toto pojištění sjednáte rychle a jednoduše přímo při koupi výrobku, bez nutnosti návštěvy pojišťovny. Přesnou specifikaci Pojištění nahodilého poškození a odcizení a Pojištění prodloužené záruky najdete v příslušné rámcové smlouvě, říká Viktor Houška z BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.