Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

VŠICHNI MŮŽEME ZEŠÍLET, PŘIPOMÍNÁ NOVÝ WEB, JEHOŽ PARTNEREM JE ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNA AXA

Pojištění 11.10.2016 | 08:47 0 Komentářů

U příležitosti 10. října, Světového dne duševního zdraví, spouští životní pojišťovna AXA ČR ve spolupráci s partnerským life-stylovým portálem Patalie.cz microsite zaměřenou na problematiku psychických onemocnění. Projekt s klíčovým sdělením, že duševní choroba je nemoc jako kterákoli jiná a může postihnout každého, si klade za cíl destigmatizovat oblast duševních onemocnění. Zároveň také upozorňuje, že až 75 % obyvatel ČR s uzavřeným životním pojištěním má svoji pojistnou ochranu nastavenou špatně, protože nekryje nejčastější a zásadní životní rizika.

„Drtivá většina lidí si dnes v rámci životního pojištění nastavuje nejvyšší pojistnou ochranu na trvalé následky způsobené úrazy i přesto, že podle dlouhodobých statistik je největší podíl invalidity v české populaci vzniklý naopak v důsledku závažných onemocnění. Z aktuálních dat dále vyplývá, že invalidita vzniklá v důsledku duševních onemocnění tvoří podíl kolem 30 % na vyplácených důchodech z invalidity 3. stupně,“ vysvětluje Oskar Sekereš, ředitel marketingu AXA ČR a SR. Většina pojišťoven na trhu má psychické nemoci ve výlukách z pojištění, to znamená, že není možné se pojistit proti jejich následkům, ačkoli jejich výskyt v populaci se v posledních letech stále zvyšuje.

Poznejte život s duševním onemocněním

Jak vidí svět pacient s diagnózou deprese, demence, obsedantně kompulzivní choroby nebo paranoie? Na nové microsite “Zešílet můžeme všichni” si to návštěvníci mohou vyzkoušet na vlastní kůži. Simulátory těchto 4 základních psychických poruch hravě a interaktivně předvede, jak se tihle lidé cítí a jak vnímají svět kolem sebe. Návštěvníci webu zároveň získají přehled o aktuální situaci v oblasti duševních onemocnění a řadu praktických informací, například jak s nemocemi žije a jak se léčí nebo které slavné osobnosti přiznaly, že trpí psychickou poruchou. Návštěvník si dále může stáhnout praktické příručky Jak si uchovat zdravý rozum, První pomoc při duševních chorobách a také Návod, jak si správně nastavit životní pojištění.

Nová microsite bude fungovat dlouhodobě a bude odkazovat na další, průběžně aktualizovaný tematický obsah na mateřském portálu Patalie.cz.

Tisková zpráva: AXA

Tagy AXA nový web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.