Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Vše o penzích a důchodové reformě prozradí inovované webové stránky

Penzijní fond České pojišťovny shromáždil aktuální informace k penzijnímu připojištění a plánované důchodové reformě, zpracoval je a srozumitelnou formou je nabízí na webu se snadno zapamatovatelnou adresou www.vseopenzich.cz. 

Pilotní verzi stránek spustil Penzijní fond České pojišťovny již loni v květnu. S odstupem několikaměsíční zkušenosti a zejména s ohledem na konkrétnější podobu penzijní reformy se rozhodl pro úpravu stránek spojenou s jejich inovací. Hlavní myšlenka – nabídnout veřejnosti přehledně a srozumitelně informace o reformě – zůstala zachována. „V posledním roce se o penzijní reformě hodně mluví a lidé již pochopili, že zajištění svých budoucích příjmů je dobré podpořit vlastním spořením na důchod. Mají ale problém vyznat se v tom, co je pro ně výhodné, co si mají vybrat a proč. Web www.vseopenzich.cz pomůže se v problematice penzijní reformy lépe zorientovat,“ říká Libor Pergl, ředitel obchodu a marketingu PFČP.

Specializované stránky www.vseopenzich.cz přináší základní přehled a schéma budoucího penzijního systému, odpovídají na často kladené otázky, vysvětlují méně srozumitelné odborné pojmy a sledují aktuální dění související s penzijní reformou i stávajícím systémem penzí.

V pilotní fázi jsme zjistili, že stránky navštěvují ve velké míře finanční poradci, i ti si potřebují informace k penzijnímu systému ověřovat. Náš web se pro ně stal platformou. Na nových stránkách jsme pro ně proto vytvořili samostatnou sekci, zjistí zde například, co je čeká v souvislosti s novou certifikací prodeje,“ vysvětluje Libor Pergl. Stránky tak třídí informace relevantní pro klienty (potažmo širokou veřejnost) a ty, které jsou určeny profesionálním finančním poradcům.

PFČP je v prostředí internetu aktivní. V loňském roce redesignoval své firemní stránky a uspěl s nimi v hlavním žebříčku ankety Web Top 100. Novinkou loňského roku je rovněž zpřístupnění účtu penzijního připojištění online. Na tzv. Klientském portálu (www.klientskyportal.cz) lze nejen nahlížet na aktuální výši naspořených prostředků, ale zároveň obsluhovat svůj účet či sjednávat doplňkové služby. Speciální stránku má PFČP i pro poradce, pro které je k dispozici internetový nástroj PePA (Penzijní Portálová aplikace).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.