Středa 23. září. Svátek má Berta.

Volksbank CZ posílil Pavel Svěrák

Banky Sberbank 20.04.2012 | 15:36 0 Komentářů

Volksbank CZ se od začátku dubna rozšířila o nové oddělení Export and Trade Finance, jehož vedením byl pověřen Ing. Pavel Svěrák (57). Pavel Svěrák vidí svůj největší přínos pro Volksbank CZ v dlouholetých zkušenostech v oblasti exportního a projektového financování, ve znalosti bankovních produktů a klientského portfolia a také v bohatých zkušenostech v oblasti Trade Finance.

Oblast exportního financování je pro Volksbank velmi důležitá i s ohledem na nového vlastníka, který má s korporátní klientelou velké zkušenosti. Stávající síla banky je v klientsky dobře ošetřeném segmentu menších a středních podniků. Nyní se chceme zaměřit více také na velké korporace a nové oblasti podnikání. V rámci nového oddělení proto připravujeme pro tuto oblast kompletní portfolio produktů,“ uvedl Pavel Svěrák.

Pavel Svěrák pracoval před nástupem do Volksbank CZ od roku 2006 pro českou pobočku belgické finanční instituce Fortis Bank SA/NV jako ředitel oddělení Trade, Export & Project Finance. Byl odpovědný především za vstup společnosti na český a slovenský trh a za vytvoření úvěrového portfolia v exportním financování s podporou státních pojišťoven EGAP a EXIMBANKA. Po akvizici Fortis Bank největší francouzskou bankou BNP Paribas v roce 2010 zastával do března 2012 funkci Head of Export Finance pro Českou republiku a Slovensko. V letech 2002–2006 pracoval pro BAWAG Bank CZ, a.s., kde měl na starosti jak oddělení Export & Project Finance, tak Trade Finance. Od roku 1999 působil v Citibank, a.s, na pozici Vice President jako ředitel pobočky v Pardubicích a zároveň ve funkci Head of Structured Trade Finance. Předtím pracoval šest let pro pražskou pobočku ING Bank N.V., kde založil oddělení Export & Project Finance. Pavel Svěrák získal bohaté zkušenosti z oblasti zahraničního obchodu v  PZO Polytechna, a.s. a na československé ambasádě v Jemenu, kde byl v letech 1987–1991 zástupcem obchodního rady.

Pavel Svěrák vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Má dlouholeté zkušenosti v zavádění nových strukturovaných bankovních produktů pro financování zahraničního obchodu. Plynně hovoří anglicky a rusky, ovládá také španělštinu a němčinu.

Ve volném čase se věnuje rodině. Rád čte a sportuje, k oblíbeným sportům řadí plavání a lyžování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.