Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Vlna výprodejů se rozšiřuje napříč trhy

Investice 20.11.2018 | 17:17 0 Komentářů

Americké akciové burzy pokračují ve včerejších výprodejích. Nadále ztrácí technologické akcie v čele se společností Apple (-3,7 %). Očekávání investorů nenaplnily ani finanční výsledky za třetí kvartál obchodního řetězce Target. Jeho akcie v reakci na zklamání padají o více jak 11 %.

V neposlední řadě klesají ceny ropy na trzích, kde ropa Brent dnes ztratila 4,5 %, neboli 3 USD za barel. Na základě těchto okolností průmyslový Dow Jones ztrácí 2 %, S&P 500 odepisuje 1,9 % a technologický Nasdaq klesá o 2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede ropným společnostem (-3 %) a technologickým firmám (-2,4 %). Zisky se podařilo vybojovat pouze sektoru utilit, který si připisuje jednu desetinu procenta.

Evropské trhy od počátku obchodování ztrácejí a vezou se tak na globální negativní náladě. Hlavní index Stoxx 600 oslabuje o 1,5 %. Nejvíce ztrácí technologické společnosti (-3,1 %) a zpracovatelé komodit (‑3 %). Na opačné straně se nachází síťová odvětví se ziskem 0,1 %.

Pražská burza dnes za mírně nadprůměrné obchodní aktivity oslabila o 1,8 %. Nejvíce se na tomto poklesu podílely akcie technologického Avastu (-4,8 %) a pojišťovny VIG (-2,9 %). Protipólem jim byl hlavně telefonní operátor O2 se ziskem 0,9 %.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.