Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Vláda s ANO v referendu ČSSD projde (1,4:1), Poche na ministerstvu zahraničí nikoliv (1,55:1)

Investice 29.05.2018 | 15:57 0 Komentářů

V rámci vnitrostranického referenda ČSSD o vstupu do vlády s hnutím ANO se začíná lámat chleba. První signály hovoří pozitivně, to nejdůležitější se ale dle zasvěcených bude odehrávat až ve dnech následujících. Tak jako tak, podle bookmakerů Fortuny je velmi pravděpodobné, že referendum vládu s ANO v kursu 1,4:1 schválí. Šance je to opravdu vysoká, totožný kurs má třeba Ester Ledecká, že přiveze medaili i z příští zimní olympiády. Na opačnou variantu se sází v poměru 2,6:1.

Andrej Babiš má už nyní od prezidenta Zemana bez ohledu na referendum „slíbeno“, že jej opět jmenuje premiérem. Už tak vysoké šance, že se stane i předsedou vlády s důvěrou parlamentu (aktuálně 1,06:1), po referendu ještě vzrostou. A stejně tak kurs 1,15:1, že ČSSD bude součástí příští vlády s důvěrou, naznačuje, že dohoda je opravdu blízko.

„Ano i ČSSD věnovaly společnému vládnímu projektu příliš mnoho úsilí, aby nakonec všechno zkrachovalo. Prezident Zeman sice často rád doporučuje i alternativu s SPD, ještě častěji ale zaznívá, že žádná další varianta vlastně neexistuje. Sociální demokracii se podařilo vyjednat solidní podmínky, zároveň si členská základna dobře uvědomuje, že při dané konstelaci je mnohem snazší sbírat plusové body ve vládě než v opozici, kde je mnohem širší konkurence,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

K určitému personálnímu rozporu došlo při obsazování ministerstva zahraniční, na které Sociální demokracie nominovala europoslance Miroslava Pocheho. Proti němu se ale s odkazem na odlišné názory na zahraniční politiku ohradil Miloš Zeman. Výsledem sporu podle bookmakerů Fortuny nakonec bude, že Poche se, alespoň tedy v tento moment, ministrem zahraničí v kursu 1,55:1 nestane.

 Výběr z kursové nabídky:

 

ČSSD vnitrostranické referendum

Nadpoloviční většina hlasujících:           kurs:

bude souhlasit se vstupem do vlády      1,4

nebude souhlasit se vstupem do vlády  2,6

 

První ministr zahraničních věcí ČR

s důvěrou parlamentu po volbách 2017

Varianta:                                              kurs:

bude Miroslav Poche                            2,15

nebude Miroslav Poche                        1,55

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.